zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zostali wezwani do poszukiwań mieszkańca Siadczy. Jego zwłoki znaleziono w studni w lesie

W piątek 16 kwietnia jednostka OSP Dobraków została wezwana do poszukiwań zaginionego mieszkańca Siadczy. Po kilku godzinach poszukiwań, na skraju lasu w pobliżu miejscowości Siedliszowice strażacy natknęli się na starą studnię, w której odnaleziono zwłoki 75-latka. Okoliczności zdarzenia nie są jeszcze ustalone.

Pełną treść komunikatu, jakie jednostka zamieściła na Facebooku, zamieszczamy poniżej:

Dziś rano nasza jednostka została wezwana do poszukiwań zaginionego mieszkańca Siadczy. Nasze działania polegały na przeczesywaniu pobliskich domu zaginionego terenów leśnych, gdzie istniało prawdopodobieństwo, że mężczyzna się znajduje. Po kilku godzin poszukiwań, na skraju lasu w pobliżu miejscowości Siedliszowice, oddalonego około 3 km od domu zaginionego mężczyzny, natrafiono na starą opuszczoną studnię do której podejrzewano, że mężczyzna mógł wpaść, ze względu na znalezione w pobliżu ubrania mogące należeć do zaginionego. Po wstępnych oględzinach postanowiono sprowadzić specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy, którym zbadano dokładniej studnie, po czym potwierdziły się przypuszczenia, że zaginiony tam wpadł. Na głębokości 30-40 m znaleziono jego zwłoki. Następnie rozstawiono trójnóg, na którym ratownik PSP został opuszczony w dół, by wydobyć ciało. Po wydobyciu zwłok potwierdzono, że jest to zaginiony mieszkaniec Siadczy. Na tym zakończono działania i jednostki wróciły do baz. Okoliczności nieszczęśliwego zdarzenia nie są jeszcze ustalone – czytamy na Facebooku OSP Dobraków.

W akcji brała także udział Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu, Grupa Jurajska GOPR oraz jednostki OSP Pilica, OSP Ogrodzieniec, OSP Szczekociny, OSP Wierbka, OSP Kleszczowa i OSP Szyce.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: Facebook/OSP Dobraków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.