zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zobaczcie kto z powiatu zawierciańskiego będzie kandydował do parlamentu [LISTA OSÓB]

Powiat zawierciański znajduje się w okręgu nr 32 w wyborach do Sejmu (wraz z powiatem będzińskim oraz Dąbrową Górniczą, Jaworznem i Sosnowcem). Z naszego okręgu wyborczego zostanie wybranych 9 posłów.

W okręgu nr 32 zarejestrowano: Koalicję Obywatelską PO, .N, IPL, Zieloni, Konfederację Wolność i Niepodległość, Prawo i Sprawiedliwość oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Kandydatem z powiatu zawierciańskiego o najwyższej pozycji na swojej liście wyborczej jest Jerzy Janoska startujący z “jedynki” Konfederacji Wolność i Niepodległość. Najwięcej osób z naszego powiatu – 5 – kandyduje z listy Konfederacji oraz PSL. Pochodzące z Zawiercia posłanki – Anna Nemś (PO) i Danuta Nowicka (PiS) zajmują czwarte miejsca na listach swoich komitetów wyborczych, również na czwartej pozycji z listy PSL startuje Krzysztof Peroń.

Oto nazwiska kandydatów do Sejmu z powiatu zawierciańskiego:

Koalicja Obywatelska PO, .N, IPL, Zieloni

4. Anna Nemś, poseł, Zawiercie, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska
12. Jarosław Sochacki, instruktor sportu, Zawiercie, nie należy do partii politycznej
15. Marcin Janeczek, nauczyciel, Poręba, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska

Konfederacja Wolność i Niepodległość

1. Jerzy Janoska, przedsiębiorca, Fugasówka, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
6. Olga Klarczyńska, student, Żarnowiec, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
8. Jagoda Koclęga, handlowiec, Zawiecie, nie należy do partii politycznej
17. Sylwia Osial, specjalista administracji publicznej, Zawiercie, nie należy do partii politycznej
18. Krzysztof Pałka, inspektor bezpieczeństwa i higieny pracy, Zawiercie, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

Polskie Stronnictwo Ludowe

4. Krzysztof Peroń, przedsiębiorca, Zawiercie, nie należy do partii politycznej
8. Paweł Dratwa, adwokat, Zawiercie, nie należy do partii politycznej
9. Stanisław Borówka, strażak, Poręba, nie należy do partii politycznej
16. Eliza Labocha, dziennikarz, Góra Włodowska, nie należy do partii politycznej
18. Stanisław Dąbrowa, rolnik, Pilica, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

Prawo i Sprawiedliwość

4. Danuta Nowicka, metalurg, Zawiercie, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
9. Bożena Szydlik, pielęgniarka, Włodowice, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
12. Maciej Derela, politolog, Żarnowiec, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
17. Zenon Głąb, przedstawiciel władzy samorządowej, Rokitno Szlacheckie, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Sojusz Lewicy Demokratycznej

6. Magdalena Kot, ekonomista, Żarnowiec, nie należy do partii politycznej
9. Adrian Kuźnicki, specjalista ds. sprzedaży, Zawiercie, nie należy do partii politycznej
15. Damian Łukasik, prawnik, Łazy, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Pełna lista kandydatów do Sejmu z okręgu nr 32 dostępna tutaj: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/kandydaci/sejm/32

W wyborach do Senatu powiat zawierciański wchodzi w skład okręgu nr 76 (wraz z powiatem będzińskim i Dąbrową Górniczą). Spośród trzech kandydatów wybrany zostanie jeden, żaden z kandydatów nie pochodzi z powiatu zawierciańskiego. Pełna lista kandydatów do Senatu dostępna tutaj: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/kandydaci/senat/76

33 KOMENTARZE

 1. PosłAnka powiedz co przez 8 lat twojego posłowania otrzymało Zawiercie. Jako lei woda i marna aktorzyna nadajesz się do groteskowego kabaretu. Nie głosujemy na tą panią.

 2. Ale jajca…. Kuźnicki do sejmu…. Przecież wysłowić się chłop nie potrafi, a gada głownie o niczym…
  To oznacza jedno…. SLD sięgnęło dna…..

 3. Bardzo dobrą i sprawdzoną posłanką jest Pan Dolniak z listy KO , mądra i wyważona kobieta, znająca się na prawie i nie karierowiczka.Zasluguje na poparcie.

  • Ale ja na posłAnkę nie głosuję!!! Jaja zrobiła z nas. Kłamliwa baba . Nawet zdjęcia rzeczywistego nie umieści. Z natury jest stara , brzydka i gruba. A na zdjęciu jak modelka. I kto nas w trąbę będzie dalej robić. Dość tego, tej pani dziękujemy.

 4. To 10 pytań do przyszłych parlamentarzystów .1.Jak oceniają realnie program gospodarczy macierzystej partii.2Jak ma wyglądać w przyszłości realna praca biura poselskiego w naszym mieście .3 Czy zamierzają poruszyć w debacie i publicznej i samorządowej sprawę dekomunizacji i deubekizacji w życiu publicznym .Prosze o przemyślane propozycje debaty.

 5. Rozmawiamy merytorycznie czyli z sensem ,albo na poziomie targu w Będzinie .Mamy dwóch posłów z Zawiercia kolejny raz .Istnieje duże prawdopodobieństwo ,że wynik ten możemy powtórzyć .Wybierzmy po rzetelnej dyskusji najlepszych dla nas mieszkańców powiatu zawierciańskiego .I kto ma duży czy mały tyłek mnie nie powinno nikogo interesować .Wybieramy najlepszych i najlepsze programy dla nas .

 6. Szanowna Redakcjo ! Kolejna nierzetelna informacja !!!! Przecież w naszym okręgu jest zarejestrowana lista kandydatów PSL -Koalicja Polska i na tej liście też są kandydaci z naszego powiatu.

 7. Pan redaktor przeoczył startującego wiecznego kandydata na prezydenta miasta, nazywającego się przedsiębiorcą, chyba tylko lej wodę i tyle bo farbowany lis z niego i festyny organizującego za nasze podatników pieniądze. Rozliczyć te dotacje i sprawdzić ile na tym zarabia.

 8. Festyny za pieniądze podatników.Idziesz na imprezę zwaną festynem czy eventem to płacisz za dmuchańce,za kiełbaski.A jak nie płacisz za tego typu usługi ,to albo festyn wyborczy-ten kto organizuje go i tak sobie potem z twoich pieniędzy,lub w zawoalowany sposób kupuje twoją naiwność to się nazywa klientelizm

 9. Chcę aby granica pomiędzy zapierdziakami ,a zawiercianami przestała istnieć .Po do tej pory grochówka mozna bylo kupić wasze glosy plus całuję wasze rączki .Skończyło to się haniebnie (długi wyrok więzienia ).Niech nas wszystkich obchodzą losy naszej zawieciańskiej ziemii w sposób przemyślany .Wybory parlamentarne to nie festiwal grochówki .A co do miejsc pracy to rusz tyłek w Sosnowcu miejsc pracy jest wiele .A od wiecznego narzekania i ubliżania innym nic wartościowego się nie narodzi.

  • No tak kawa na peronie nie przyniosła zwycięstwa, festyny na ludową nutę też nie, choć dalej je organizuje, Żaden przedsiębiorca tylko cwniak!!! US i NIK powinien zapukać do drzwi!

 10. Tu masz jedyną możliwość wylania swoich frustracji życiowych .Pan Peroń z żadnych pieniędzy publicznych nie korzysta .Ma ochotę to częstuje kawą i pączkiem .

  • Rozumiem, że wszelkiego rodzaju dotacje, które ciągnie jak cielę mleko to pieniądze prywatne? No tak, przecież taki anioł biznesu to pewnie konszachty ma z topowymi biznesmenami z rankingu Forbesa, którzy prywatne pieniądze wykorzystują na jego zachcianki i potrzeby…

 11. Na forach tego typu porusza się tematy które zmuszają do przemyśleń ,zmian w sposobie widzenia świata i jego problemów .Zamiast ciągle obrażać ludzi ,to zwiększ liczbę donosów do wszelkich instytucji jakie znasz ,Urząd Skarbowy ,NiK .CBA ,CBŚ coś pewnie znajdziesz powodzenia .

  • Ten człowiek nie zasługuje na to żeby być nawet sołtysem a nie posłem, jego ego i jego partnerki przerasta nawet Jarosława tego co to niby Polskę zbawia 🙂 🙂 🙂 Kiedyś ma nadzieję sprawdzą rzetelnie jego finanse.

   • Co ciekawe, Wybrane nazwiska z listy PSL czy jak ja tam zwał to coś- na kilku kandydatów którzy są przedstawieni w tekście jako kandydaci z naszego regionu tylko jeden jest członkiem partii reszta to bezpartyjni?!?!
    A ja się pytam: kolejny zawierciański mąż stanu nie startuje w wyborach? Jacku Panku? Zawiercie – Polska w potrzebie a Ty milczysz? Nie komentujesz wydarzeń? Nie silisz się na górnolotne spostrzeżenia? Nie masz planu naprawy dla Nas?
    Gdzie jesteś- gdy potrzeba jest wielka?
    Jacku ?! Co mamy o tym myśleć?!? Wskaż nam drogę, bo błądzimy bez Ciebie!

    • Widocznie ma inne plany, podobno wybory prezydenckie w USA się zbliżają, a tam jest jeszcze trudniej niż w powiecie. Może też być tak, że władze PSL po czasie wlasciwie ocenily kompetencje, spuszczajac niczym wodę w ubikacji.

     • Dać mandat Panu Peroniowi!!! Nawet kilka, kiedys widzialam jak siedział w swoim czarnym autku i głaskać pieska a auto zaparkowane było na miejscu dla inwalidy, no chyba że Pan Peroń jest inwalidom

 12. Nie interesują mnie sprawy kto z kim śpi .Jak masz uzasadnione podejrzenia ,że ktoś coś ukradł to zawiadom kogo należy .Nie róbcie magla i wiochy zupełnej z tego forum .Zastanówmy się nad pytaniami dla kandydatów na przyszłych posłów ziemi zawierciańskiej .

 13. Nikt go nie chce, co mieszkańcy wielokrotnie już mu pokazali, a ten dalej z uporem maniaka, probuje się na jakimś stolku zadekowac. W październiku ponownie ujrzy środkowy, zawiercianski palec. Jeżeli Kukiz i PSL wystawia takich kandydatów, to miejmy nadzieję, że znikną te partie ze sceny politycznej w nowym rozdaniu.

 14. W ostatnich wyborach wygrał Konarski a Peroń przegrał. To fakt. A teraz porównajcie doświadczenie zawodowe obu panów. Peroń do wszystkiego doszedł sam a Konarski dzieki koneksjom I politycznym układzikom. Peron zatrudnia ludzi z ulicy a Konarski powołuje na zastępce szesnastolatka.

  • A do czego doszedł Peroń ? Do żerowania na najemnikach i ograbianiu tych biednych ludzi , którzy nie mają znajomości i nie radzą sobie na tym zawierciańskim PATOLOGICZNYM RYNKU PRACY stworzonym przez tak zwanych pracodawców z ZAWIERCIAŃSKIEJ OŚMIORNICY !!!!

 15. W wyborach prezydenckich Zawiercia wygrał kandydat z chyba najmniejszym potencjałem (większość łaknęła zmian na lepsze, więc wybrała zmianę) – to nauczka dla wyborców jak i kandydatów – nie masz nic do zaoferowania, nie kandyduj ! to nie jest miejsce na podbudowywanie EGO. Pan Peroń i tak wydaje się być lepszym kandydatem na posła (bo widać, że coś tam działa i lubi te polityczne gierki) niż niejeden z jego listy wyborczej.

  • No właśnie , Peroń lubi nie polityczne, ale politykierskie, zaściankowe gierki i tylko tyle potrafi, ale nie posiada żadnych kwalifikacji i kompetencji do sprawowania jakiegokolwiek mandatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.