zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zobaczcie jak wygląda podświetlany napis “Zawiercie” za 41 046,75 zł. Wydatek jest częścią umowy umowy z 15 października na zakup ozdób świątecznych za 145 926,39 zł [WIDEO]

W środę 18 listopada koło budynku Miejskiego Ośrodka Kultury “Centrum” w Zawierciu został umieszczony napis “Zawiercie”. Został uruchomiony w czwartek 19 listopada.

– Napis Zawiercie stojący obecnie koło MOK-u kosztował 41.046,75 zł. Został zakupiony w ramach dekoracji świątecznych. Ma on jednak uniwersalny charakter i może mieć zastosowanie całoroczne. Wszystkie te ozdoby to koszt około 146 tysięcy złotych. Iluminacje pojawią się w różnych częściach miasta. Warto zaznaczyć, że te zakupy były planowane znacznie wcześniej, gdy nie było jeszcze nasilenia pandemii – poinformowała Monika Polak-Pałęga z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Umowa na zakup ozdób świątecznych (na kwotę 145 926,39 zł) została jednak zawarta nie przed pandemią koronawirusa, lecz… 15 października 2020 roku.

Zamiar zakupu ozdób świątecznych przez urząd za ponad 145 tys. zł był jednym z tematów dyskusji radnych podczas minionej sesji Rady Miejskiej w Zawierciu w piątek 30 października. Szczegółowa relacja z sesji dostępna TUTAJ.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

20 KOMENTARZY

 1. W Zawierciu firmy padają przez koronawirusa, zaczynają zwlaniać pracowników, a miasto zamiast im pomóc żeby utrzymać zatrudnienie wydaje pieniądze w kryzysie na bzdety. Tragedia jak całe rządy pana Konarskiego…

 2. Ciekawe jakie byłyby komentarze gdyby Konarski zafundował koło hali na Blanowskiej świecący napis JURAJSCY RYCERZE za 80 tys. zł.?

  • Ciekawe czy w Kromołowie będzie bo to chyba dzielnica gdzie pakuje się chyba ostatnio najwięcej kasy. Tam na wiele rzeczy jest a w innych dzielnicach ochłapy. Może by UM podał ile poszło pieniędzy z gminy na poszczególne dzielnice w danych latach tak od 10 lat wstecz ?

 3. To Zenek bardzo dobry pomysł. Jurajscy rycerze to marka ,w którą warto zainwestować. Pomysł twój świetny i podałeś na tacy prezydentowi jak pozytywnie i energetycznie rozpocząć reklamę miasta,w którym chce się mieszkać i inwestować. Od czegoś należy zacząć. Dobra ścieżka rowerowa od dworca przez Blanowską do Morska .Oby się udało. To miasto potrzebuje dobrej energii.

 4. Lepiej zamówić dodatkową tablicę z iluminującymi napisami, rodem z serialu Alternatywy 4, : witamy GOSPODARZY ŚWIATA – serdecznie, witamy GOSPODARZA KRAJU, witamy INWESTORÓW – gorąco, a tak na co dzień, żeby głupio nie wyglądało, to witamy GOSPODARZA MIASTA – i w ten oto sposób jesteśmy przygotowani na wszelki rozwój

  • A jako ozdoby towarzyszące po dwa różowe jelenie na rykowisku. Wyraźnie ich brakuje tam przed MOK-iem. Wtedy byłoby to pełnym odzwierciedleniem gustu i poziomu intelektualnego….

 5. E no …. super …. fajne to jest. Co wy chcecie, tak weselej , jaśniej i nowocześniej. Już te jelenie opatrzone i staroświeckie. Przyszła młodość i niech tak zostanie.

  • Czy ktoś wie ile kilometrów będzie liczyła ścieżką rowerową dworzec -Morsko chodzi mi o wykostkowaną ścieżka rowerowa czyli bezpieczną a nie biegnącą po ulicy .Ścieżka rowerowa nie może sięgnąć po drodze na ,której śmiga normalny ruch samochodowy .

   • Chwalą się, że kilkanaście km ścieżek rowerowych powstaje, bo uważają, że namalowanie znaku roweru na jezdni to budowa ścieżki ….
    Była fajna twarda ubita droga rowerowa przez las od ulicy Miejskiej, tam akurat asfalt nie był potrzebny, natomiast jadąc dalej prosto w stronę basenu leśnego konary, piach i dzicz, to tej ścieżki nie ruszyli.

    Nie ma kto pomyśleć o porządnych ścieżkach rowerowych do Łaz, Ogrodzieńca, Poręby Myszkowa – takie powinny powstawać z dala od samochodów

    • Za tą drogę z dolomitu w lesie też pewnie wydano sporo kasy. Teraz asfalt i znowu koszty. Bardzo fajnie się tam jechało. Zobaczymy za jakiś czas co korzenie zrobią z tego asfaltu. Łośnicka powinna mieć ścieżkę.

  • Ale błyszczące confetti sypane wokół napisu podkreśliłoby nowoczesność,artyzm i urodę instalacji-oczywiście,w młodzieżowym duchu.

 6. Ścieżka ulicą pełną samochodów to nie jest ścieżka rowerowa. Twórca takiej ścieżki niech wypuści na nie małe dzieci…

  • A na Spacerowej właśnie rozebrali położony miesiąc temu chodnik! Czekamy na dalsze,chaotyczne działania i informację,kto pokryje ich koszty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.