zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zobaczcie aktualny repertuar kina w zawierciańskim MOK-u. Filmy wyświetla nowy projektor cyfrowy

Zobaczcie najnowszy repertuar kina w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” w Zawierciu.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku MOK otrzymał 175 tys. zł dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na zakup aparatury do projekcji cyfrowych. Realizacja dotacji była możliwa dzięki uchwale Rady Miejskiej w Zawierciu, na mocy której Miejski Ośrodek Kultury otrzymał na ten cel 262 tys. zł.

Wśród filmów, które będzie można zobaczyć w najbliższych dniach w zawierciańskim kinie są “Tajemniczy ogród”, “After 2”, “Skłodowska”, “Jak najdalej stąd”, “Na rauszu” i “Magiczne muzeum”.

Zobaczcie aktualny repertuar kina (źródło):

Niedziela – 14 lutego

17:00 – Tajemniczy ogród
19:00 – After 2

Poniedziałek – 15 lutego

17:00 – Tajemniczy ogród
19:00 – After 2

Wtorek – 16 lutego

17:00 – Tajemniczy ogród
19:00 – After 2

Środa – 17 lutego

17:00 – Tajemniczy ogród
19:00 – After 2

Czwartek – 18 lutego

17:00 – Tajemniczy ogród
19:00 – After 2

Piątek – 19 lutego

16:15 – Magiczne muzeum
18:00 – Skłodowska
20:00 – Jak najdalej stąd

Sobota – 20 lutego

16:15 – Magiczne muzeum
18:00 – Skłodowska
20:00 – Przedpremiera: Na rauszu

Niedziela – 21 lutego

16:15 – Magiczne muzeum
18:00 – Skłodowska
20:00 – Jak najdalej stąd

Poniedziałek – 22 lutego

16:15 – Magiczne muzeum
18:00 – Skłodowska
20:00 – Jak najdalej stąd

Wtorek – 23 lutego

16:15 – Magiczne muzeum
18:00 – Skłodowska
20:00 – Jak najdalej stąd

Środa – 24 lutego

16:15 – Magiczne muzeum
18:00 – Skłodowska
20:00 – Jak najdalej stąd

Czwartek – 25 lutego

16:15 – Magiczne muzeum
18:00 – Skłodowska
20:00 – Jak najdalej stąd

Opisy filmów:

“Tajemniczy ogród”
Gatunek: familijny
Opis: Osierocona Mary Lennox zostaje odesłana pod opiekę swojego wiecznie nieobecnego wuja. Dziewczynka pozostawiona sama sobie, odkrywa w pobliżu domu magiczny ogród, skryty za wysokim murem.
Źródło: https://www.mok.pl/wydarzenie/1475

“After 2”
Gatunek: melodramat, obyczajowy
Opis: Aby zapomnieć o Hardinie, Tessa rzuca się w wir pracy. Chłopak nie zamierza się jednak poddać.
Źródło: https://www.mok.pl/wydarzenie/1476

“Magiczne muzeum”
Gatunek: animowany
Opis: Harvie jest inteligentnym chłopcem, którego rozsadza energia. Ma teraz jeden cel — chce ukończyć ostatni poziom gry komputerowej. Kiedy znalazłby się w Galerii Sławnych Graczy, jego ojciec wreszcie byłby z niego dumny. Skończenie gry staje się początkiem prawdziwej przygody, która zabierze chłopca, jego psa i przyjaciółkę Monikę do zapomnianego muzeum starych lalek. Gdy chłopiec przypadkiem uaktywni legendarny magiczny dysk, wszystkie lalki ożyją. A wraz z nimi straszny Władca Marionetek. Kiedy Harvie zda sobie sprawę z tego, jakie złe moce uwolnił, będzie musiał użyć wszystkich swoich umiejętności, by ocalić nie tylko siebie i przyjaciół, ale całe miasto.
Źródło: https://www.mok.pl/wydarzenie/1478

“Skłodowska”
Gatunek: biograficzny, dramat
Opis: Nominowana do OSCARA® Rosamund Pike jako Maria Skłodowska-Curie, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, która w czasach, gdy większość wciąż uważała, że miejsce kobiety jest w cieniu męża, zrewolucjonizowała konserwatywny i bardzo męski świat nauki.
Opowieść o wielkiej odwadze, determinacji, miłości i geniuszu pewnej kobiety z dalekiej Polski, która zadziwiła naukowy Paryż, a wkrótce cały świat.
“Maria Skłodowska-Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.
Źródło: https://www.mok.pl/wydarzenie/1480

“Jak najdalej stąd”
Gatunek: dramat/komedia
Opis: Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski.
„Jak najdalej stąd”, podobnie jak debiut reżysera – „Cicha noc”, to słodko-gorzka analiza poplątanych relacji rodzinnych. W filmie, poza fantastyczną i debiutującą na wielkim ekranie Zofią Stafiej, zobaczymy m.in. Arkadiusza Jakubika, Tomasza Ziętka i Kingę Preis. Autorem zdjęć jest zdobywca czterech Orłów Piotr Sobociński jr, a muzykę skomponowała Hania Rani.
“Jak najdalej stąd” to drugi pełnometrażowy projekt Piotra Domalewskiego, po „Cichej nocy”, która przyniosła mu główną nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Polskie Nagrody Filmowe Orły. Domalewski słynie z doskonałej współpracy ze starannie dobranymi aktorami.
Źródło: https://www.mok.pl/wydarzenie/1479

“Na rauszu”
Gatunek: dramat, komedia
Opis: „Na rauszu” opowiada o grupie przyjaciół – nauczycieli w szkole średniej – zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się że będzie miał bardzo rożne skutki dla każdego z nich.
Vinterberg zaprosił do projektu większą część swojego zespołu z filmu „Polowanie” (który podbił światową widownię i został nominowany do Złotego Globu i Oscara oraz zaprezentowany w konkursie w Cannes) z Madsem Mikkelsenem na czele. W obsadzie znaleźli się również Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe i Susse Woldem. Scenarzystą filmu jest Tobias Lindhol („Polowanie”, „Komuna”).
Źródło: https://www.mok.pl/wydarzenie/1477

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.