zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich i PKP Intercity. Kilka nowości dla Zawiercia [AUDIO]

Od niedzieli 13 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy PKP. Jakie zmiany zostały w związku z tym przygotowane dla Zawiercia?

Rzecznik Kolei Śląskich Tomasz Musioł podkreśla, że najważniejszą zmianą ze strony tego przewoźnika jest skrócenie czasu przejazdu na odcinku Katowice-Częstochowa w związku z zakończeniem modernizacji linii kolejowej na odcinku Zawiercie-Częstochowa:

_

O zmianie w rozkładzie jazdy mówi także Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity, która zaznacza, że i ten przewoźnik przygotował dla mieszkańców Zawiercia kilka nowości:

_

W nowym rozkładzie katowiczanie zyskają również nowe możliwości dojazdu nad morze. Nowy pociąg IC Chełmoński zapewni dojazd do Świnoujścia, a w drugim kierunku do Krakowa. Przez Katowice zacznie jeździć pociąg IC Osterwa łączący Szczecin i Kraków. Dodatkową możliwość dojazdu do Trójmiasta i Warszawy stworzy kolejne połączenie Express InterCity Premium. Skład Zefir łączący Kraków z Kołobrzegiem kursować będzie od maja do września ze zmienioną kategorią na TLK oraz ze zmienioną trasą przez Ostrów Wielkopolski. Więcej szczegółów na temat nowych rozkładów jazdy Kolei Śląskich oraz PKP Intercity znajduje się na tej oraz tej stronie.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: Koleje Śląskie

5 KOMENTARZY

  1. a kydy bydzie dojehac do Bialy Blotny z kuniami i klacami oraz poidelkami na wode…i jesce ciufcia tylko duza na pasniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.