zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zmiany w rozkładzie jazdy “czerwonych” [NOWE ROZKŁADY]

Zobaczcie zmienione rozkłady jazdy linii komunikacji miejskiej.

Nowa linia 13 kursująca ze Skarżyc i Żerkowic zostanie uruchomiona już 20 listopada.

Jak informuje ZKM na linii 5 dokonano następujących zmian (opisy pochodzą ze strony zakładu):

 • Zmieniliśmy dla młodzieży szkolnej z Łośnic godzinę przyjazdu pod Szkołę Podstawową w Kromołowie, autobus będzie przyjeżdżał bezpośrednio pod Szkołę parę minut wcześniej o 7:48 (dotychczas był o 7:55) co pozwoli na punktualne dotarcie na zajęcia.
 • Mieszkańcy Łośnic będą mieli dogodniejszy dojazd na 17 do Kromołowa.
 • Zmieniliśmy godziny odjazdu dla uczniów I L.O. im. S. Żeromskiego oraz ZSiP im. H. Kołłątaja. Autobus będzie odjeżdżał parę minut później o 14:10 oraz o 15:00 (obecnie 14:06 oraz 14:54).
 • Zmieniliśmy godziny przyjazdu i odjazdu z Kromołowa przez co zmienią się także niektóre godziny kursowania linii 8,11,12.
 • Zmniejszyliśmy ilość kursów przez Kosowską Niwę z uwagi na znikome zainteresowanie. Z danych jakie posiadamy mieszkańcy tej dzielnicy chętniej korzystają z linii 9 i 10.
 • Wydłużyliśmy rozkładowe czasy przejazdu między przystankami w godzinach szczytu tak aby zmniejszyć opóźnienia.
 • Zmieniliśmy godziny odjazdu z przystanku na ulicy Podmiejskiej (Strefa Aktywności Gospodarczej). Autobusy odjadą parę minut później co będzie dużym udogodnieniem dla pracujących tam osób.
 • Na prośbę mieszkańców Piecek autobus będzie się zatrzymywał na skrzyżowaniu ulic Skarżycka i Filaretów.

4 KOMENTARZE

 1. ROZUMIEM, ŻE OD 20-go LISTOPADA AUTOBUSY ZKM KURSUJĄ PUNKTUALNIE WEDŁUG ROZKŁADU JAZDY A KIEROWCY POSIADAJĄ IDENTYCZNE ROZKŁADY JAK TE ROZWIESZONE NA PRZYSTANKACH ???

 2. Nie wiem po co te zmiany i linia 13. Przecież mieszkańcy Skarżyc i Żerkowic oczekują przywrócenia starego rozkładu jazdy bez tych udziwnień, które stworzyło ZKM.

 3. Proponowałabym jeszcze zmianę w linii 3. Jadą do szkoły (SP1) autobus jest pod szkoła dopiero około godziny 7;58/8:00 co nie pozwala na punktualne dotarcie na zajęcia . (Autobus na przystanku koło lidla jest o godz 7:48)

 4. Przydało by się też żeby linia nr2 która jedzie do blanowic i staje naprzeciwko mok-u była 10min później ponieważ teraz
  odjeżdża 14:45 i uczniowie którzy kończą lekcje w technikach przy ul.Ratuja i kończą w tym czasie nie mają szansy zdążyć na ten autobus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.