zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zmiany w kursowaniu autobusów: złe wieści dla pasażerów linii “0”

Od dziś zmienia się sposób funkcjonowania komunikacji miejskiej w Zawierciu. Zmiana najprawdopodobniej utrudni pasażerom korzystanie z autobusów.

Redakcja zawiercianskie.pl otrzymała zgłoszenie od czytelniczki, która skarżyła się na niekursujące autobusy linii numer 0.

– Od kilku dni dowożę niepełnosprawną córkę na Warsztaty Terapii Zajęciowej. Dziś – może z powodu mrozu? – nie jechały trzy autobusy według rozkładu od godz 8:00. Zmuszona byłam zawieźć córkę taksówką.  Zadzwoniłam do dyspozytora ZKM z pytaniem, co się stało – Pan nie wiedział, że “0” dziś nie jeździ . Zadzwoniłam więc do budki ZKM w centrum z pytaniem czy o godzinie 14:10  autobus “0” będzie kursował, Pani odpowiedziała, że nie wie. Kto za to odpowiada, jak informowani są pasażerowie? – pyta Wiesława Kyć.

Zapytaliśmy Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu o przyczynę niekursowania linii “0”.

– Jeden kurs wypadł w wyniku kolizji drogowej, drugi w związku z zakorkowaną drogą na Ogrodzieniec. Od dziś linia “0” będzie obsługiwana przez autobusy innych linii, w przerwach w ich kursowaniu – powiedział dyspozytor ZKM.

Dlaczego wprowadzono taki sposób funkcjonowania komunikacji miejskiej w Zawierciu i jak długo on potrwa? Wkrótce więcej informacji.

Paweł Kmiecik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.