zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zmiany kadrowe w Zawierciu: odwołani szefowie ARZ, ZGM, PUK i MZOEAS-u

Kolejne zmiany na stanowiskach szefów jednostek organizacyjnych zawierciańskiego magistratu – zmienili się dyrektorzy w Agencji Rozwoju Zawiercia, Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych oraz Miejskim Zespole Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół.

Dotychczasowym dyrektorem Agencji Rozwoju Zawiercia był Wojciech Dziąbek, został on zwolniony z pracy w urzędzie.

Nie spodziewałem się takiego rozwiązania. Szanuję decyzję Prezydenta choć się z nią nie zgadzam. Dziękuję wszystkim za wspaniałe 16 lat pracy w samorządzie. Za możliwość realizacji wielu ciekawych projektów i za współpracę z dobrymi ludźmi  – powiedział Wojciech Dziąbek.

Nowym dyrektorem ARZ został Maciej Zaremba. Ma 39 lat, jest absolwentem filologii polskiej.

Ukończył studia podyplomowe na kierunkach: Dziennikarstwo i komunikacja medialna (UJ), Prawo handlowe i gospodarcze (UŚ), Język angielski w biznesie (WBiF w Katowicach), Marketing i public relations (UE w Katowicach), Prawo samorządu terytorialnego (UŚ), Audyt i kontrola w biznesie i administracji (UE w Katowicach), Prawo w ochronie zdrowia (UŚ/Śląska Izba Lekarska). Obecnie studiuje na kierunku: Menadżer e-commerce i social media (również UE w Katowicach). Pracował m.in. w branży energetycznej (Energoprojekt-Katowice SA), badawczej (IChPW), transportu zbiorowego (Koleje Śląskie sp. z o.o. i PKM w Jaworznie sp. z o.o.). Budował strategię marek, organizował eventy (każdego typu), zarządzał komunikacją spółki w kryzysie, usprawniał procesy zarządcze i główne organizacji, zarządzał pracą personelu, przeprowadzał audyty prawno-organizacyjne oraz dbał o stałą poprawę relacji swoich firm z interesariuszami – czytamy w informacji otrzymanej z urzędu.

Nowego prezesa ma Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych – Kamila Labera zastąpiła Grażyna Szlęk. W latach 2011-2016 pełniła ona funkcję prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zawierciu.

Odwołany ze stanowiska dyrektora został również dotychczasowy szef Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół. W maju 2018 roku wraz z innymi oskarżonymi usłyszał nieprawomocny wyrok za przyjmowanie korzyści majątkowych. Oskarżeni złożyli apelację, trwa postępowanie odwoławcze. W MZOEAS-ie wyznaczono pełniącego obowiązki dyrektora – został nim Wiesław Madej.

Funkcję dyrektora przestał pełnić również Grzegorz Wyszomirski, szef Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Augustyn Hejnosz. Prezydent Zawiercia wydał zarządzenie o powołaniu osoby pełniącej obowiązki dyrektora – został nim Augustyn Hejnosz.

O przyczyny wszystkich zmian kadrowych zapytaliśmy Prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego. Zapowiedział on, że na początku stycznia 2019 roku zostanie zwołana konferencja prasowa, podczas której – jak poinformował – zostaną przedstawieni nowi szefowie jednostek i spółek miejskich.

32 KOMENTARZE

 1. I to jest Zawiercie od nowa ? Z panią Szlek i ludźmi spoza zawiercia ? Myślałem ze w końcu bedzie praca dla młodych ludzi z Zawiercia !

 2. Brawo Panie Prezydencie, za słuszne odwołania i obsadzanie stanowisk fachowcami. Z Panią Grażyną Szlęk miałem przyjemność współpracować i osobiście się przekonałem o jej podejściu do powierzonego zadania. To jest kobieta z pozytywnym nastawienie do spraw niemożliwych które okazują się możliwe. Takie osoby szybko uzdrowią zarządzanie mieniem komunalnym a my mieszkańcy będziemy mieli z tego pożytek. Jeszcze raz brawo Prezydencie.

 3. a masz doświadczenie, czy zwyklym przegrywem jestes ktory by chcial fajna posadke i nic nie robic?

  haha przestan

 4. Toż prezydent zrobił prezenty dyrektorom. Jeszcze takich zwolnień nie widzialem,aby przed swietami ktokolwiek zwalniał ludzi z dnia na dzień. To chyba człowiek bez serca tak tylko może postąpic, człowiek ktory przedmiotowo traktuje drugiego człowieka. Nie podoba mi się taka odnowa.

 5. Zawiercianie wybierając prezydenta Konarskiego zezwolili na zmiany w mieście. Za każdą podjętą decyzję Prezydent bierze na siebie odpowiedzialność. Wolę osoby z doświadczeniem od osób, którzy dostawali funkcje tylko z powodu przynależności do Rady Gospodarczej już nieistniejącej.

 6. W końcu jest człowiek który robi porządki. Rozwalić te układziki. Krasnal usadowił swoich kolegów od nic nierobienia, bo sam przez całe swoje życie na tych układzikach bazował. Panie Prezydencie przegoniłeś Karzełka to przegoń resztę tej hołoty, tak delikatnie mówiąc i czekamy na audyt.

 7. To nie jest ustawianie kompetentnych, ludzie! To ustawianie SWOICH, którym trzeba dać zarobić. Tyle wiadomo dziś. To czy okażą się kompetentni okaże się po tym czego „dokonają” na swoich stanowiskach na których pobierają pensje. Oby tak się okazało, czas pokaż. Jak narazie nowy prezydent zajmuje się tylko kasą dla swoich i PRem biegając z dzieckiem (nieformalnym zastępcą jak sam to nazywa) po rożnego typu imprezach i eventach. Sam głosowałem na Konarskiego, ale zaczynam żałować. Ustawianie się w kolacji z PiS i NAW (R. Mach z zarzutami korupcyjnymi) to nie jest odnowa tylko formowanie nowego „układu”.

 8. Do Mieszkaniec. Skąd wiesz, że pan Zaremba nie jest… z tych Zarembów- zawierciańskich. Tym, którego “zawierciański układ” zmusił do błąkania się na podrzędnych stanowiskach rzecznika prasowego w Kolejach Śląskich czy PKM w Jaworznie. Pan Prezydent na każdym kroku podkreśla, że chce aby młodzi, ambitni ludzie zostali w Zawierciu. Niebawem się dowiemy jaki przekaz niesie ta nominacja(tj. czy pan Zaremba jest zawiercianinem) . Móże się okazać, że nowy dyrektor ARZ to jakiś inny. No to mamy “od nowa” to samo, czyli miasto dla kolesi.

 9. A tak naprawdę to zarządzaniem Administracyjn-Ekonomicznym Szkól to zajmował się pan Wiesław. Pracował i otpowiadał za dwóch. Za nadanego z góry lansjera i siebie. Chyba nie ma przeszkód żeby był dyrektorem. I tak dużo wytrzymał przy tym nierobie którym się opiekował.

 10. Informacje niepełne. Celowo podane nierzetelnie? Zmiany i zwolnienia masowe w urzędzie, brak informacji o walnym w RPWiK, brak informacji o ZGK, brak informacji o składach zarządów spółek miejskich. Panie Knopik – czy tekst pisany był na zlecenie, czy na kolanie? Może jeszcze słów kilka o braku nagród rocznych itd itp.

 11. Ja popieram Pana Prezydenta za konkretne decyzje. Niech to wszystko zmieni, to i Zawiercie będzie się zmieniało, mam nadzieje, że na lepsze. Wszystkim życzę radosnych Świąt Bożego Narodzenia

 12. Wybierając Konarskiego , miasto Zawiercie dało zielone światło do czystek w urzędach i spółkach podległych miastu. Przecież Konarski o tum mówił w kampanii wyborczej ,że będą czystki i porządki , kruszenie betonu. Miasto powiedziało TAK i on to robi-proste. A to ,że kilku straci posadki i płacze…no cóż, życie.

 13. A kiedy będą wprowadzone porządki w widociągach? Główna szczekaczka Ewa jeszcze tam pracuje? Babsko powinno zniknąć i wylądować u tatusia z ladą podając mleko . Będzie miała możność się wykazać.

  • Nie no, Pani Ewa ma misję, musi zwalczyć PIS i wszystkich, którzy mają inne zdanie niż ona, ale ale Pani Ewa pracuje w wodociągach? chyba nie, bo na profilu na Fb chwali się że pracuje jako radna rady miejskiej. To wystarczająco obrazuje urojony świat anty w którym realizuje swoje pasje tropienia afer i bycia anty. Pani Ewo czas zejść na ziemię! Dziś wigilia może Pani przemówi ludzkim głosem?

 14. Brawo Panie Prezydencie. Jeszcze by się zdało zrobić czystki w P.Z.D. Zawiercie. Dobrać sie do Widawskiego i Bartosa za przekręty na Szczekocinach. Gajda im tyłki uratował, ale to wyjdzie.

 15. Pracownicy Prezydium, ktorzy kilkadziesiąt lat pracowali dla miasta zwolnieni. Żadni politykierzy. Sprawdzeni urzędnicy. Przed świętami. Bez dyskusji. Bez słowa podziękowania za wieloletnią pracę. Konarski okazał się bezwzględny w zakresie usuwania mądrych ludzi z urzędu. W zamian mamy dziecko, które rządzi urzędnikami oraz tanich PR-owców ze Śląska.

  • Kilkadziesiąt lat w samorządzie? To oni chyba jeszcze z NKWD tu przyszli!i i zakładki socpolskę? Sama pracuje w ” prezydium” i jakoś nie widzę by pracownicy zostali pozwalniani z dnia na dzień i to przed świętami, nawet ci, których poprzedni włodarze posadzili na stołkach pozostawali. Jak Witold de Drzwi zmuszał do odejścia z prezydium na emerytury to nikt nie protestował, a to byli dobrzy pracownicy z doświadczeniem którego w tej chwili brakuje. Wg mnie obecny Prezydent ustawia prezydium po swojemu, na co dostał zezwolenie od Suwerena. I tyle.

  • Kolego, nie znasz niektórych szczegółów. Czy wg Ciebie sprawdzonym urzędnikiem jest ktoś, kto nie szanuje swoich podopiecznych? Ubliza im (są świadkowie), poniża…. Ordery sobie później przypina , wniosek premiowy pisze “bo zrobiłem, udało się… “, a tak naprawdę to pracownicy za niego orali, wszystkiego nauczyli, wyjasnili i pomysł nawet znaleźli, żeby jednostka się wykazała, a nawet za to dziękuję nie uslyszeli. Sprawdzony urzędnik to ten najnizszy w hierarchii, a nie Ci co się ich wyzbyto słusznie. Za degradacje GW jesteśmy wdzięczni…Brawo. Wreszcie pracownicy nie czuja mobbingu…

 16. Kto jaką bronią wojuje od takiej ginie. Panie Konarski całe Zawiercie pluje już na Pana. Mieszkańcy czują się oszukani przez jak to mówią”celebrytę, młokosa, niedoświadczonego gówniarza, który otacza się sobie podobnymi dzieciakami, nieroba zajmującego się tylko wymiataniem wszystkich, by wstawić swoich” – tak grzmią głosy w Mieście.

 17. Komentarz użytkownika Wyborca2 został usunięty na prośbę osoby, której dotyczył komentarz ze względu na naruszenie dóbr osobistych w/w osoby.

 18. Poznaje się po czynach, a nie po słowach. A z czynów widoczne są jedynie nerwowe ruchy pozbywania się ludzi z urzędów i jednostek samorządowych, ludzi w większości dobrych i kompetentnych w imię odnowy – czytaj nepotyzmu i zwykłego kumoterstwa.
  Zostanie za to rozliczony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.