zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zmiana w urzędzie miejskim: Wydział Komunikacji Społecznej zastąpi Wydział Dialogu Społecznego

W środę 7 sierpnia prezydent Zawiercia ogłosił nabór na stanowisko Naczelnika oraz podinspektora Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Zawierciu. Do tej pory nie było w zawierciańskim urzędzie wydziału o takiej nazwie.

W czwartek 8 sierpnia zwróciliśmy się z pytaniem do zawierciańskiego magistratu o to, czy i kiedy powstanie nowy Wydział Komunikacji Społecznej. Jego nazwa jest podobna do istniejącego obecnie Wydziału Dialogu Społecznego. Odpowiedź uzyskaliśmy w środę 21 sierpnia.

Jeżeli chodzi o zapytanie dotyczące Wydziału Komunikacji Społecznej, szczegóły znajdzie Pan w Biuletynie Informacji Publicznej. Poniżej link: www.zawiercie.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=30866&bar_id=15538 (informacja w BIP-ie pojawiła się dziś, w środę 21 sierpnia, o godzinie 12:42 – red.). Wydział Komunikacji Społecznej już figuruje na liście wydziałów UM. Wydział Dialogu Społecznego został przekształcony w referat. W zakresie pytania o to, ile osób docelowo ma pracować w nowym wydziale informuję, że obecnie jesteśmy na etapie budowania zespołu. Wydział będzie znajdował się w budynku Urzędu Miejskiego w Zawierciu przy ul. Leśnej 2 – informuje Monika Polak-Pałęga, rzecznik UM w Zawierciu.

Naczelnikiem dotychczasowego Wydziału Dialogu Społecznego był Maciej Smoleń. Po przekształceniu wydziału w referat został on jego kierownikiem. Referat Dialogu Społecznego został włączony w nowy Wydział Komunikacji Społecznej. Obecnie trwa nabór na stanowisko naczelnika nowego wydziału. Do poniedziałku 20 sierpnia można było zgłaszać swoje kandydatury.

9 KOMENTARZY

 1. Po prostu generują kolejne miejsca pracy i obciążają budżet miasta. Kolejny przykład na nieudolność Pana Prezydenta Konarskiego.

 2. Miała być Odnowa czyli oszczędności a jak obserwuję jako mieszkanka powstają nowe tworzone wydziały aby przyjmować nowych ludzi za duże pieniądze i znów Pan Prezydent robi to samo co poprzednicy

 3. To są bardzo, ale to bardzo potrzebne zmiany. Bez tego ani rusz ! Teraz już widać światełko w tunelu i miasto w końcu ma szansę na rozwój. Komunikacja społeczna to coś zupełnie innego od “innowacyjnego” dialogu społecznego. Takich gruntownych zmian w najśmielszych marzeniach nie oczekiwałem. A jednak, dzieje się, odnowa jest faktem. Skostniały system poprzednich rządów, runął bezpowrotnie !

  • Nareszcie bicie piany zyska nowy,społeczny wymiar! I jaki prestiż! Zawiercie stało nad przepaścią ale zrobiliśmy krok naprzód (cytując klasyka) 🙂

 4. Za jedynie słusznego systemu znane było powiedzenie “tworzy się oddziały i wydziały, żeby gały nie widziały gdzie się pieniądze podziały” – czyżby wracało stare ??

 5. Brawo prezydencie, to jest bardzo dobry ruch. Ludzie zobaczcie ile prezydent robi dla naszego miasta. On nie tylko robi imprezy dla gimbazy! On zmienia całą strukture urzedu by urzednicy lepeij i wydajniej pracowali. To jest czlowiek czynu a nie jak poprzednik co to na niego napisali że leń.
  PS
  Zmiany były konieczne bo jednego pana trzeba przesunac bo się nie nadaje ale trzeba go zostawić na wysokim stanowisku bo zwolnić go nie wolno. W koncu pomogl w kampani i fajnie sie z nim chodzi na impry, a ojciec wiadomo kto. Kolejny czlowiek ktorego sie zatrudni na jego miejsce zas przyda sie do pijaru bo źli ludzie atakują prezydenta i oskarżają o różne rzeczy i zarzucają że jego miejsce jest w jakims referacie w MOKu a nie gabinecie pezydenckim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.