zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zmarł Stanisław Więckowski – były dyrektor SP5 oraz wieloletni prezes zawierciańskiego ZNP

Nie żyje Stanisław Więckowski, były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu oraz wieloletni prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zawierciu.

Stanisław Więckowski był prezesem zawierciańskiego oddziału ZNP w latach 1983- 2010, w roku 2015 został odznaczony Medalem Honorowym Zasłużony dla Miasta Zawiercie.

Stanisław Więckowski wiele lat pełnił funkcje kierownicze w placówkach oświatowych. W 1959 r. został kierownikiem Szkoły Podstawowej nr 2 w Mierzęcicach w Garnizonie Lotniczym. Następnie piastował funkcje wizytatora do spraw opiekuńczych i zajęć pozalekcyjnych w Wydziale Oświaty w Zawierciu. Ostatnim miejscem pracy zawodowej Stanisława Więckowskiego była Szkoła Podstawowa nr 5, gdzie do 1983 r. był dyrektorem. W czasie pracy zawodowej podejmował liczne działania społeczne. Koordynował i organizował Święto Pieśni i Tańca szkół podstawowych, w którym licznie uczestniczyli mieszkańcy miasta. Od lat aktywnie działa w Towarzystwie Miłośników Ziemi Zawierciańskiej w komisji historycznej. Pracował w Wojewódzkiej Komisji Ofiar Pamięci Poległych w II wojnie światowej. Po zakończeniu pracy zawodowej wybrany został w 1983 r. prezesem ZNP w Zawierciu. Funkcję tę sprawował do 2010 r. Zadbał o stworzenie struktury Oddziału ZNP w Zawierciu, będąc aktywnie zaangażowany w sprawy oświata miasta. Od wielu lat jest członkiem rady Fundacji „Podziel się z innymi” im. Henryki Rudzkiej – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Pogrzeb odbędzie się 8 sierpnia tj. czwartek o godz. 15.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zawierciu.

Zdjęcie: Urząd Miejski w Zawierciu

3 KOMENTARZE

  1. Dobry, skromny, prawy i mądry człowiek. Żal. Mam do niego ogromny szacunek. Odchodzi pewne pokolenie z tego świata. Ból w sercu….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.