zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zlot miłośników skuterów Vespa w Morsku [ZDJĘCIA]

W piątek 26 maja w Morsku rozpoczął się trzydniowy zlot stowarzyszenia Vespa Club Polska – oficjalnego klubu miłośników skuterów Vespa z całego kraju.

Reklama

Był to czwarty na śląsku i pierwszy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zjazd, na który przybyło około 80 skuterów Vespa. W spotkaniu uczestniczyło około 90 osób z całego kraju, między innymi z Trójmiasta, Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Lublina, Sosnowca, Bytomia, Gliwic, Siemianowic Śląskich, Częstochowy i innych miast Polski, a także siedmiu gości z Vespa Club Praha oraz jeden gość z Niemiec.

Najdłuższą drogę na Śląsk pokonało na skuterze dwóch uczestników z Trójmiasta, których trasa wyniosła 530km, a zaraz po nich na podium znaleźli się goście z Pragi, którzy musieli przejechać na miejsce 450km. Do Morska przybyło wiele różnych modeli skuterów Vespa – od tych prosto z salonu, po maszyny pochodzące jeszcze z XX wieku. Najstarszy model skutera, który uczestniczył w zjeździe, to Vespa VB1T z 1958-go rokus.

W piątek pierwsi goście zlotu uczestniczyli w ponad stukilometrowej wycieczce z przewodnikiem po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Wieczorem miał miejsce grill integracyjny, w trakcie którego odbył się koncert śląskiego bluesmana Marka “Makarona” Motyki.

W sobotę rano rozpoczął się rajd turystyczno-sprawnościowy, jego trasa wiodła od Morska, poprzez Włodowice, Kotowice, Mirów, Niegową, Ogorzelnik, Bobolice i Rzędkowice, aż do Podlesic – uczestnicy podczas rajdu pokonali łącznie około 43 kilometry. W wybranych miejscach na drodze umieszczone zostały punkty kontrolne, gdzie sprawdzana była spostrzegawczość, celność, zręczność i siła kierowców skuterów. Po wykonaniu wszystkich zadań zsumowana została liczba punktów zdobytych przez każdego z uczestników, a na ich podstawie wyłonieni zostali zwycięzcy.

Rajd zakończył się w Podlesicach. Kolejny zlot miłośników skuterów Vespa odbędzie się w dniach 28-30 lipca 2017 roku, tym razem w czeskiej Pradze.

Tekst: Marta Hryniewiecka
Zdjęcia: Tomasz Szczepanik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.