zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zlot firm rodzinnych w Zawierciu [ZAPOWIEDŹ]

W maju w Zawierciu odbędzie się III edycja rokrocznie organizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się we Włocławku, druga – w skansenie Olandia w województwie wielkopolskim.

Zlot Sukcesorów to wydarzenie organizowane dla sukcesorów firm rodzinnych, czyli młodego pokolenia, które jest przed, w trakcie lub po przejęciu sterów w rodzinnych biznesach. To grupa wiekowa 25-40 lat. Celem konferencji jest dzielenie się motywacją, wiedzą i doświadczeniem związanym z prowadzeniem coraz lepszej firmy oraz z niełatwym procesem, jaki jest zmiana pokoleniowa. Zlot Sukcesorów jest organizowany przez samych sukcesorów. Krótka historia: Wszystko zaczęło się od przyjaźni Oli i Ani, które chciały częściej się spotykać, ale praca w firmach rodzinnych to wyrzeczenia, które każdy z nas dobrze zna. Połączyły przyjemne z pożytecznym i zorganizowały I Zlot Sukcesorów w firmie rodzinne RENEX we Włocławku – czytamy w materiałach prasowych przygotowanych przez organizatorów zlotu.

Wydarzenie jest przeznaczone dla sukcesorów, którzy przejęli firmę po swojej rodzinie; przygotowujących się do przejęcia sterów w rodzinnym biznesie; dla tych, którzy wybrali inną drogę lub wahają się co dalej; dla zaangażowanych w firmę rodzinną żony/mężów/partnerów/partnerki sukcesorów. Hasłem zloty to “INTEGRACJA – FILANTROPIA – ROZWÓJ”. Tegoroczna trzecia edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 18-20 maja w Hotelu Villa Verde w Zawierciu.

Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych powstało w 2008 roku w Warszawie z inicjatywy osób, reprezentujących środowiska biznesu, akademickie oraz eksperckie. IFR jest organizacją zrzeszającą około 500 przedsiębiorców z całej Polski.

Naszą misją jest budowanie w Polsce wolności gospodarczej, państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego, którego filarem jest środowisko firm rodzinnych. Jednym z głównych celów jest integracja i wymiana doświadczeń tego środowiska, w tym promowanie filozofii oraz utrzymania dziedzictwa przedsiębiorczości w rękach kolejnych pokoleń. W Polsce około 36% wszystkich firm (828 tys. firm) zadeklarowało siebie jako firmy rodzinne, co stanowi 18% – czytamy na stronie internetowej organizacji.

Portal i gazeta zawiercianskie.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.