zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

ZKM kontra TMZZ: rywalizacja o słupy ogłoszeniowe w Zawierciu

Dziś (piątek 24 listopada) Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu wysłał mailem komunikat o słupach ogłoszeniowych w mieście. Z jego treści wynika, że od 1 grudnia ZKM będzie administratował słupami. Zajmujące się tym do tej pory Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej twierdzi, że jest inaczej.

Od 1 grudnia 2017 ZKM Zawiercie będzie administratorem słupów ogłoszeniowych w mieście. Wszystkich zainteresowanych zamieszczaniem reklam bądź ogłoszeń na słupach prosimy o kontakt pod numerem 32 67 234 11 w. 43 lub na adres mailowy: marketing.zkm.zawiercie@gmail.com.Informacje dotyczące opłaty za zamieszczenie reklamy bądź ogłoszenia znajdują się na stronie internetowej ZKM Zawiercie pod adresem: http://www.zkm-zawiercie.com.pl/kategorie/reklama_na_autobusach_i_przystankach – informuje w komunikacie prasowym Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu.

Zapytaliśmy Prezesa TMZZ-u Jacka Panka, dlaczego TMZZ stracił możliwość administratowania słupami. Okazało się, że nie stracił.

Miasto rok temu wypowiedziało TMZZ-owi umowę na dzierżawę słupów. Część słupów ogłoszeniowych jest postawiona na gruntach nie należących do miasta, co za tym idzie gmina nie jest ich właścicielem. Być może ZKM kupi swoje, tak jak TMZZ – wtedy na terenie gminy będą dwa podmioty świadczące usługi reklamowe. To cieszy, bo konkurencja jest potrzebna, już teraz dostosujemy nasz cennik, aby było taniej niż w ZKM. Na terenie miasta niebawem postawimy 10 nowoczesnych słupów poprawiając jakość usług oraz wizerunek. Jednoczesnie przypominam iż dalej będziemy bezpłatnie rozklejać plakaty informujące o wydarzeniach niekomercyjnych, na których wstęp jest wolny – mówi Jacek Panek, Prezes TMZZ.

Czy to początek ostrej rywalizacji o rynek reklamowy w Zawierciu?

– Dziwi mnie fakt, że Prezes ZKM-u stać na zabawę w usługi reklamowe, bowiem przychód roczny to około 24 tys. złotych. Po odliczeniu materiałów i pracownika pozostaje na rachunki i materiały biurowe. Niemniej jednak życzę powodzenia, bo to wbrew pozorom nie jest prosta praca – klejenie plakatow na betonowych slupach – mówi Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Zawierciańskiej.

Co na to Zakład Komunikacji Miejskiej? Zapytaliśmy o to Prezes Joannę Brodzik-Kot. Gdy otrzymamy odpowiedź, zostanie ona opublikowana.

2 KOMENTARZE

  1. Parokrotnie zdarzało mi się odzywać do TMZZ prosząc o możliwość rozwieszenia plakatów na DARMOWE wydarzenia NIEKOMERCYJNE a dokładniej skierowane do młodzieży wydarzenia kulturalne i zawsze chcieli pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.