zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zimowy projekt Fundacji z Pomysłem: Wymiana Ciepła

Zawierciańska organizacja pozarządowa zachęca do udziału w akcji pomocowej.

Fundacja z Pomysłem dzięki pomocy wolontariuszy i MOPS Zawiercie dziś rozpoczęła akcję Wymiana Ciepła, która jest od ubiegłego roku realizowana w wielu miastach naszego kraju. Inicjatorem akcji był młody społecznik z Budapesztu – Zsigmond Gerloczy.

Kilka tygodni temu na portalu społecznościowym jedna z mieszkanek zwróciła uwagę na wydarzenie pt. Wymiana Ciepła organizowaną w Myszkowie oraz zasugerowała aby włączyć Zawiercie w tę zimową akcję społeczną. W gronie znajomych uznaliśmy, że dobrze było by ustawić kolorową, rzucającą się w oczy szafę gdzieś w centrum miasta. Niezwłocznie znaleźliśmy darczyńcę szafy i w garażu wykonaliśmy jej lekką modyfikację. W ostatnich dniach uzgodniliśmy z dyrekcją MOPS, że szafa stanie na parkingu przy Piłsudskiego 47 ponieważ w tym miejscu przechodzi codziennie sporo osób, które mogą być zainteresowane zimową odzieżą – czytamy w informacji prasowej od organizatorów.

W jaki sposób wziąć udział w akcji?

Kurtki, polary, szaliki, czapli itd. zarówno dla dorosłych jak i dzieci można pozostawiać i zabierać w „ciepłej” czerwonej szafie, która znajduje się na parkingu MOPS ul. Piłsudskiego 47 przez siedem dni w tygodniu. W przypadku braku miejsca w szafie zostawcie odzież na parterze w holu MOPS godz. 7.00-15.00, gdzie jest wystawiony dodatkowy wieszak. Prosimy aby pozostawiana odzież była niezniszczona i czysta. W przypadku dodatkowych pytań proszę dzwonić: 514 674 520 – brzmi komunikat Fundacji z Pomysłem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.