zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zgłoszenie od czytelnika: zalegające śmieci w centrum Zawiercia [ZDJĘCIA]

Wczoraj redakcja Radia Zawiercie i portalu zawiercianskie.pl otrzymała zgłoszenie od czytelnika o zalegających śmieciach w centrum miasta, na zapleczu sklepów przy ul. Sikorskiego. Zapytaliśmy urząd o powód zaśmiecenia.

Informujemy, że pojemnik znajdujący się za kompleksem sklepów przy ul. Sikorskiego przeznaczony jest dla podmiotów prowadzących w tym miejscu działalność gospodarczą. Zgodnie z obowiązującym regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Zawiercie: „prowadzący działalność gospodarczą typu: handlowego, usługowego, biurowego lub produkcyjnego zobowiązani są do wyposażenia tej nieruchomości, w co najmniej jeden pojemnik o pojemności minimum 120 l na odpady komunalne zmieszane, dotyczy to również każdorazowego wydzielonego punktu handlowego, usługowego, biurowego będącego we własności lub posiadaniu tego samego prowadzącego działalność gospodarczą. W uzasadnionych przypadkach zezwala się na wspólne korzystanie przez prowadzących działalność gospodarczą z jednego lub kilku pojemników na odpady komunalne, za zgodą właściciela pojemnika oraz w porozumieniu z przedsiębiorcą odbierającym odpady komunalne”. Aktualnie umowa na wywóz odpadów komunalnych z przedmiotowego pojemnika zawarta jest przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Zawierciu z Zakładem Gospodarki Komunalnej Sp. Z o.o. Tutejszy urząd w 2018 roku interweniował w Spółdzielni Mieszkaniowej Zawiercie w przedmiotowej sprawie. W poniedziałek (1 kwietnia) pojemnik został opróżniony, a pracownik spółdzielni posprzątał śmieci wokół – informuje Monika Polak-Pałęga, rzecznik Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Zauważyliście coś dziwnego lub niewłaściwego? Napiszcie do nas na adres: redakcja@zawiercianskie.pl

5 KOMENTARZY

  1. Jaka władza taki porządek (jak Prezes Spółki zjawia się 2 razy w tygodniu do pracy to co można oczekiwać ). Ciekawe jaki jest porządek w miastach z skąd pochodzi cała władza ZGK ( Zabrze, Sosnowiec, Katowice, itp ,a jest ich trochę ). A my mieszkańcy Zawiercia płacimy za niekompetencje obecnej władzy ZGK . Brawo panie Prezydencie.

  2. To wina także ludzi. Normą jest, że mieszkańcy prywatnych domów zwożą śmieci. Zresztą z kontenera na papier wysypywały się duże pudełka po alkoholu. Myślę, że to z jakiegoś sklepu albo knajpy. Po drugie, mało kto zgniata plastikowe butelki itd. by starczyło więcej miejsca.

  3. Ciąg sklepów koło Rivy do żabki – te kosze obok to tragedia! Syf, wiecznie śmieci walają się obok, ciągle przepełnienie, a obok szkoła dalej przedszkole, hotel i dużo ludzi chodzi tamtędy. Wstyd!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.