zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

ZGK Zawiercie przedłużył najpierw do połowy marca, teraz do połowy maja przetarg na rozbudowę wysypiska o dwie nowe kwatery [AKTUALIZACJA]

Przypomnijmy, pod koniec grudnia 2020 roku Zakład Gospodarki Komunalnej w Zawierciu, czyli spółka miejska miasta Zawiercie, ogłosiła przetarg na inwestycję o nazwie „Rozbudowa składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Zawiercie”.

Zamówienie publiczne zostało opublikowane na BIP-ie ZGK w środę 30 grudnia.

– Przedmiotowe przedsięwzięcie polega na rozbudowie istniejącego składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne o dwie dodatkowe niecki kwatery 1A i 1B wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą oraz wykonaniem pełnobranżowej dokumentacji projektowej (w tym uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji/pozwoleń/uzgodnień, służących Wykonawcy do rozpoczęcia prac a Zamawiającemu do jak najszybszej eksploatacji kwater) – czytamy w programie funkcjonalno-użytkowym.

Kwatera 1A będzie zlokalizowana po zachodniej stronie istniejącego składowiska, 1B – w północno-wschodniej stronie istniejącego składowiska. Na których działkach znajdą się kwatery?

– Przedmiotowa inwestycja, zostanie zrealizowana w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej, czynnej kwatery składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne. Planowane kwatery wraz z infrastrukturą towarzyszącą, znajdować się będą na następujących działkach ewidencyjnych: 1042/4,1042,5,1095/7,126, 1095/12, 1095,32,1095/33, 1095/36, jed. ewid. 241602_1, Zawiercie, Obręb: 0012, Zawiercie oraz 0007 Marciszów – czytamy w opisie zamówienia.

Jak czytamy w ogłoszeniu „zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej”. Wadium wynosi 280 tys. zł.

Nabór ofert miał potrwać do 17 lutego 2021 roku. Kilka dni przed tym terminem ogłoszono jego przedłużenie do 15 marca. Z kolei 10 marca ZGK Zawiercie poinformował o przedłużeniu naboru ofert do 17 maja 2021 r.

Więcej informacji: https://www.zgkzawiercie.4bip.pl/index.php?job=wiad&idg=4&id=7&x=5&y=99&z=&n_id=45

Jaki jest powód przedłużeń przetargu?

Przedłużanie terminu spowodowane jest licznymi zapytaniami (na które musimy odpowiedzieć) oraz badaniami których oferenci nie mogli przeprowadzić ze względów pogodowych – poinformował Krzysztof Tomczak, prezes ZGK.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Mapka: Program Funkcjonalno-Użytkowy zamówienia publicznego

3 KOMENTARZE

  1. Co na to waleczny Przemysław . Czy będzie walczył w obronie swojego szefa ? I gnoil ludzi w komentarzach ? Wie komu zawdzięcza etacik w ZGK . Inny kolega partyjnej Odnowy nie ma takiego szczęścia. Dlatego w MOPS jest zmiana pewnego pracownika działu prawnego bardzo związanego z Konarskim . Dość interesujący temat

  2. ZGK powiększa wysypisko na przyjeżdżające tony śmieci z innych miast. Prezes ZGK to mistrz oszustwa zamiany na działki by umożliwić inwestycję RDF bez zgody radnych. Mistrz nie potrafi konkretnej daty ustalić.

  3. A czemu to zwolniono pana Tomka? Dobry człowiek i wspaniały prawnik . Czym podpadł swojemu koledze? Co na to młoda pani dyrektor MOPS . A taka było piękna ODNOWA wyborcza . To i Przemuś teraz pilnuje stołka . Roszady kadrowe ciąg dalszy a na Marszałkowskiej coś mówią o awansie w referacie rewitalizacji info z podwórka odnowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.