zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zespół “Studio Art” z Poręby zajął III miejsce na międzynarodowym festiwalu

Zespół „Studio Art” ze Stowarzyszenia Studio Art w Porębie zajął III miejsce w 25 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie w kategorii zespołów młodzieżowych i dorosłych.

Zespół otrzymał nagrodę pieniężną – 1000 zł ufundowaną przez Fundację PKO BP i wystąpił w Koncercie Galowym, który odbył się 13 stycznia w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na będzińskim osiedlu Syberka.

Zespół „Studio Art” zakwalifikował się do finału festiwalu 12 grudnia 2018r., biorąc udział w eliminacjach w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie. Kolejnym etapem były przesłuchania finałowe, w których zespół „Studio Art” wystąpił 10 stycznia 2019.

Wykonawców oceniało Jury w składzie:

  • Przewodniczący: dr hab. Benedykt Odya, prof. nadzw.Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
  • dr hab. Teresa Krasowska, prof. AM – Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu i adiunkt Instytutu Muzyki UMCS w Lublinie,
  • dr hab. Paweł Sobierajski, prof. AMAkademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Zespół „Studio Art” wystąpił w składzie: Anna Dudzińska, Anna Nowakowska, Monika Węglarz, Sylwia Góra, Joanna Mazur, Katarzyna Mazur, Martyna Parzniewska, Amelia Skop, Julia Machura, Patrycja Krzykawska, Dobrosława Smugorzewska, Iga Sulej, Kacper Maj, Kuba Stachura, Karol Hadrych.

– Nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem bowiem spośród 18000 tyś osób, które wzięły udział w festiwalu – nasza piętnastka zdobyła III miejsce, a zauważamy, że wiele nagród przyznano wykonawcom z zagranicy. Jest to dla nas motywacja do dalszych wspólnych muzycznych projektów. spotykamy się, ćwiczymy ale przede wszystkim bawimy się tym co robimy, cieszy nas obecność – atmosfera jest wspaniała. Wielu z nas pracuje zawodowo, ma rodziny, wychowuje dzieci. Jednak pomimo wielu obowiązków znajdujemy czas na to by spotykać się na próbach, ćwiczyć, przygotowywać repertuar i reprezentować miasto, powiat zawierciański na festiwalach, jak również ubogacać program artystyczny wydarzeń kulturalnych w naszym mieście i regionie – mówi Karol Hadrych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.