zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zebrano ponad 6 tys. zł dla dziewczyn z poprawczaka za ich akcję szycia maseczek dla medyków. Za te pieniądze kupiono ubrania

Na początku kwietnia Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych (OZZKS) zorganizował zbiórkę pieniędzy “Daj piątaka dla dziewczyn z poprawczaka”. W jej trakcie zebrano ponad 6 tys. zł.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych poprzez zrzutę.pl w akcji “Daj piątaka dla dziewcząt z poprawczaka” zebrał dla nas 6220 zł. Dziś przyjechał do nas sklep MiniMax i same za te pieniążki mogłyśmy wybrać sobie odzież dla siebie. DZIĘKUJEMY!!!! – czytamy w opisie na Facebooku.

Celem zbiórki była kwota 6 tys. zł.

– Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych (OZZKS) jest pełen podziwu dla Wszystkich Wychowanek Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu zaangażowanych w akcję szycia maseczek i odzieży ochronnej dla personelu medycznego z powiatu zawierciańskiego. Odbieramy to jako przejaw bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Takie działania poza aspektem wychowawczym, resocjalizacyjnym wpisują się także w bliski OZZKS, nurt sprawiedliwości naprawczej. Placówka od wielu lat znana jest w środowisku otwartym z podejmowania pracy na rzecz osób potrzebujących pomocy w ramach akcji charytatywnych, wolontariatu (przedszkola, DPS, Szkoła Specjalna) oraz organizacji lub współorganizacji imprez dobroczynnych. Obecnie dziewczęta włączyły się w szycie maseczek i ubrań ochronnych. W ciągu 3 tygodni akcji uszyły i przekazały do Szpitala Powiatowego w Zawierciu, Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zawierciu ponad 5000 (pięć tysięcy) maseczek i prawie 100 (sto) ubrań ochronnych. W prace zaangażowane są wszystkie wychowanki przebywające w placówce. Dostrzegając wspaniałą postawę wychowanek, a jednocześnie ich trudne położenie, OZZKS zwraca się z prośbą o wsparcie dziewczyn i dokonywanie chociażby drobnych wpłat na ich rzecz – czytamy w opisie zbiórki.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcia: Facebook Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Zawierciu

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.