zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawodnik Aluron CMC Warta Zawiercie ma koronawirusa

Klub Siatkarski Aluron CMC Warta Zawiercie opublikował w poniedziałek 3 sierpnia około godziny 19:30 informację o zakażeniu koronawirusem jednego z zawodników.

Informujemy, że jeden z siatkarzy pierwszej drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2. Cały zespół oraz współpracownicy klubu pozostają w izolacji domowej wraz z rodzinami i czekają na dalsze wytyczne z sanepidu. W niedzielę 2 sierpnia wieczorem jeden z siatkarzy zgłosił podwyższoną temperaturę i gorsze samopoczucie. Klub niezwłocznie podjął decyzję o odwołaniu poniedziałkowych treningów i nakazał siatkarzom, przedstawicielom sztabu szkoleniowego oraz współpracownikom pozostanie w izolacji domowej wraz z rodzinami. W poniedziałek 3 sierpnia w godzinach porannych wspomniany zawodnik, a także jeden z członków sztabu szkoleniowego, który zgłosił swędzenie skóry (jeden z rzadziej występujących objawów koronawirusa), zostali poddani testom na obecność SARS-CoV-2. Test siatkarza dał wynik pozytywny, a członka sztabu szkoleniowego – negatywny. Osoba zakażona ostatni kontakt z resztą drużyny miała w piątek 31 lipca podczas popołudniowego treningu. O dalszych procedurach decydować będzie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu, z którą klub pozostaje w stałym kontakcie – informuje biuro prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie.

W związku z zakażeniem COVID-19 odwołane zostały zaplanowane na najbliższy piątek i sobotę sparingi Aluron CMC Warta Zawiercie.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

6 KOMENTARZY

  1. no i ch bombki strzelił, nadchodzący sezon siatkarski może być pełny takich problemów, przekładania meczów i hal bez kibiców

  2. Może takiego pustaka jak “choroba to prywatna sprawa ” nie obchodzi, ale wiele osób z miasta żyje tym co sie dzieje w klubie, to jest nasza pasja, a ponadto w zajeciach na hali uczestniczą dzieci. I lepiej wstrzymać sie od komentarzy niż być koronaidiotą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.