zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W Zawierciu trwa policyjna akcja “Kontrola drogowa – pieszy”

Dzisiaj na terenie powiatu zawierciańskiego policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem „Kontrola drogowa – Pieszy”.

Dzisiejsza akcja jest prowadzona w godzinach od 13.00 do 21.00 na terenie całego powiatu. Działania policyjne „Kontrola drogowa – Pieszy” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Powtarzane cyklicznie akcje są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań stróże prawa zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądali, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Policjanci z zawierciańskiej drogówki będą również sprawdzać czy piesi przestrzegają obowiązku noszenia odblasków po zmroku w terenie niezabudowanym.

Policja przypomina i ostrzega, że na nieoświetlonej drodze, kierowcy dostrzegają sylwetki pieszych z odległości 30 – 40 metrów. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy, kierowca spostrzeże go już z odległości 130 – 150 metrów, czyli o około 5 razy wcześniej. To może uratować pieszemu lub rowerzyście życie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

1 KOMENTARZ

  1. Takie akcje w zawierciu przeprowadzac tylko w czwartek i w niedziele a nie tem gdzie nie ma ruchu jak pod lidlem ,,,, stac kolo biedry na zabkach i kolo giełdy w dane dni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.