zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W Zawierciu powstanie nowy zakład produkcyjny. Zatrudnienie znajdzie około 100 osób

Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej części zakładu produkcyjnego firmy Promar.

Reklama

Dzięki rozbudowie zakład powiększy się o dodatkowe 2 800 m kw. W nowej części zostaną zainstalowane zaawansowane technologie obróbki przypraw i ziół.

To bardzo ważny etap rozwoju firmy, który zaowocuje nowymi produktami oraz jeszcze lepszym dopasowaniem do aktualnych wymagań klientów. Docelowo chcemy, aby w zakładzie znalazło pracę nawet 110 osób – podkreśla Paweł Świerkuła wiceprezes PPH Promar w Zawierciu.

Firma Promar produkty dostarcza do branży mięsnej, rybnej, mleczarskiej, chipsów i snacków oraz dań gotowych. Specjalizacją firmy jest produkcja dodatków do żywności, takich jak mieszanki przyprawowe, aromaty, sosy i dodatki funkcjonalne. Rozbudowa zakładu ma zostać zakończona w listopadzie br. Wykonawcą prac budowlanych jest firma Kris-Bruk ze Śląska.

Źródło: Urząd Miejski w Zawierciu

4 KOMENTARZE

  1. Pewnie przed powstaniem tego zakładu lub podczas jego budowy już wiadomo było kto tam będzie pracował. Tu (w Zawierciu przede wszystkim) jak się nie ma bardzo dobrych znajomości lub kogoś zaufanego w swojej Rodzinie to porządnej pracy na dogodnych warunkach nie otrzyma się. Taka jest prawda i niestety dlatego powstaje w naszym mieście tzw “patologia” przede wszystkim wśród małoletnich – z domu nie którzy częściowo takiego zachowania nie wynoszą (to jest z bezrobocia oraz z nudów). Młodzi ludzie często nie chcą kończyć szkół, bo i po co? Wolą wyjeżdżać za granicę naszego Państwa. “Tu jestem nauczycielem, tam zbieram kukurydzę. Tu nie zarabiam nic, a tam mam na godne życie.Ponad połowa moich ziomków wyjechała tam nie po to,aby łapać słońce. Ponad połowę moich ziomków wyjechała tam z domu, żeby mieć coś na koncie. Ponad połowę moich ziomków wyjechała tam, żeby nie kraść w Biedronce. Ponad połowę moich ziomków wyjechała tam z domu, żeby przywieź pieniądze” ( słowa pios: Junior stress “Nie po to aby łapać słońce”. Posłuchajcie jej – warto. Samo życie. Pozdrawiam.

  2. Forma może i rozwojową. Byłem na rozmowie ustalenia inne a po dniu próby inne. Wynagrodzenie tylko trochę lepsze od najniższego

  3. Twoi ziomkowie to lenie i nieudacznicy. Porzucają szkołę bo są tempe mózgi. Za granicą mają z nimi dobrze bo nie muszą kupować maszyn. Zrobią przyjezdni za połowę ceny co by mieli wydać na zakup sprzętu. Tam nie kozaczà tylko zapieprzają od świtu do nocy, żeby przetrwać. Taka jest prawda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.