rhetoric essay outline the inferno essay what was your ged essay topic career in drafting essay essay on telephone directory chemistry our life our future essay

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiercie: w najbliższych dniach zwężenie do jednego pasa ruchu w obu kierunkach na wiadukcie. GDDKiA rozpoczyna kolejny etap remontu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach poinformowała o planowanym na najbliższe dni rozpoczęciu kolejnego etapu remontu wiaduktu w Zawierciu w ciągu Drogi Krajowej nr 78.

Remont obiektu polegać będzie, w pierwszej kolejności, na rozbiórce istniejących elementów wyposażenia: nawierzchni jezdni, chodników, barier, balustrad, poręczy. Następnie wykonana zostanie reprofilacja płyty pomostowej wraz z wymianą izolacji, naprawa konstrukcji nośnej oraz podpór wiaduktu. Całość remontu zakończy się montażem nowych elementów wyposażenia obiektu, odtworzeniem nawierzchni jezdni na dojazdach, przycinką drzew zlokalizowanych w pasie drogowym, ustawieniem oznakowania pionowego oraz malowaniem znaków poziomych – informuje katowicka GDDKiA.

Kiedy kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na wiadukcie?

Przed rozpoczęciem właściwego remontu, niezbędne jest wykonanie napraw nawierzchni na skrajnym, prawym, pasie ruchu jezdni w kierunku Siewierza. Naprawa odbędzie się w dniach 3 i 4 marca br. 5 marca, zostaną również wyłączone z ruchu wewnętrzne pasy obydwóch jezdni (w kierunku Siewierz i Szczekocin). Te czynności są niezbędne do montażu barier zabezpieczających w osi obiektu. 11 marca br. startują już roboty rozbiórkowe obiektu, wyposażenia obiektu, miedzy innymi: rozbiórka nawierzchni jezdni, izolacji i chodników, demontażu barier ochronnych. W czasie trwania tego etapu robót, konieczne będzie zamknięcie na obiekcie jezdni, w kierunku Szczekocin. Przez kilka tygodni, ruch dwukierunkowy (po jednym pasie w każdym z kierunków) odbywał się będzie na jezdni obecnie kierującej ruch na Siewierz. Po czym przestąpimy do kolejnych etapów robót. O szczegółach dalszych etapów i zmianach organizacji ruchu będziemy informować w kolejnych komunikatach – czytamy na stronie GDDKiA.

Wartość zadania pn. „Remont wiaduktu drogowego w km 119+569 drogi krajowej nr 78 nad linią kolejową i ulicami miejskimi w Zawierciu” wynosi 7 355 115,32 zł. Inwestycja potrwa do 30 listopada 2020 roku.

Zdjęcie: Archiwum zawiercianskie.pl

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

5 KOMENTARZY

  1. Dziś godzina 12.00. Piaskowanie ze zwyżki nad jeżdżącymi samochodami to szczyt głupoty, wszystko się sypie na samochody !! Gratulacje dla FACHOWCÓW !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange