zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiercie: w najbliższych dniach zwężenie do jednego pasa ruchu w obu kierunkach na wiadukcie. GDDKiA rozpoczyna kolejny etap remontu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach poinformowała o planowanym na najbliższe dni rozpoczęciu kolejnego etapu remontu wiaduktu w Zawierciu w ciągu Drogi Krajowej nr 78.

Remont obiektu polegać będzie, w pierwszej kolejności, na rozbiórce istniejących elementów wyposażenia: nawierzchni jezdni, chodników, barier, balustrad, poręczy. Następnie wykonana zostanie reprofilacja płyty pomostowej wraz z wymianą izolacji, naprawa konstrukcji nośnej oraz podpór wiaduktu. Całość remontu zakończy się montażem nowych elementów wyposażenia obiektu, odtworzeniem nawierzchni jezdni na dojazdach, przycinką drzew zlokalizowanych w pasie drogowym, ustawieniem oznakowania pionowego oraz malowaniem znaków poziomych – informuje katowicka GDDKiA.

Kiedy kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na wiadukcie?

Przed rozpoczęciem właściwego remontu, niezbędne jest wykonanie napraw nawierzchni na skrajnym, prawym, pasie ruchu jezdni w kierunku Siewierza. Naprawa odbędzie się w dniach 3 i 4 marca br. 5 marca, zostaną również wyłączone z ruchu wewnętrzne pasy obydwóch jezdni (w kierunku Siewierz i Szczekocin). Te czynności są niezbędne do montażu barier zabezpieczających w osi obiektu. 11 marca br. startują już roboty rozbiórkowe obiektu, wyposażenia obiektu, miedzy innymi: rozbiórka nawierzchni jezdni, izolacji i chodników, demontażu barier ochronnych. W czasie trwania tego etapu robót, konieczne będzie zamknięcie na obiekcie jezdni, w kierunku Szczekocin. Przez kilka tygodni, ruch dwukierunkowy (po jednym pasie w każdym z kierunków) odbywał się będzie na jezdni obecnie kierującej ruch na Siewierz. Po czym przestąpimy do kolejnych etapów robót. O szczegółach dalszych etapów i zmianach organizacji ruchu będziemy informować w kolejnych komunikatach – czytamy na stronie GDDKiA.

Wartość zadania pn. „Remont wiaduktu drogowego w km 119+569 drogi krajowej nr 78 nad linią kolejową i ulicami miejskimi w Zawierciu” wynosi 7 355 115,32 zł. Inwestycja potrwa do 30 listopada 2020 roku.

Zdjęcie: Archiwum zawiercianskie.pl

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

5 KOMENTARZY

  1. Dziś godzina 12.00. Piaskowanie ze zwyżki nad jeżdżącymi samochodami to szczyt głupoty, wszystko się sypie na samochody !! Gratulacje dla FACHOWCÓW !!!

    • SZA stac ich na auta , niechca pracy , nie chca nowych inwestycji i nie chca kopalni . Miasto Mlekiem i miodem płynące co 2 auto od niemca który dzwoni co tydzień posłuchać silnika a własciciela gonił do granicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.