zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

“Niewiele brakło, żeby było tak jak na filmach SF i horrorach, gdy winda przecina ludzi” [AKTUALIZACJA]

“Dzisiaj z żoną i trójką naszych dzieci przeżyliśmy wielki horror. W roli głównej – nasza winda” – powiedział mieszkaniec wieżowca przy ul. Blanowskiej 32 w Zawierciu. Do zdarzenia doszło w czwartek 7 stycznia.

Jak relacjonuje mieszkaniec 9. piętra w wieżowca około 19:30 na parterze wsiadali wraz z żoną i dziećmi do windy. Gdy w windzie znajdowały się już dwie córki wchodziło do niej trzecie dziecko.

Syn wsiadał, gdy winda zaczęła sama jechać do góry. Syn był w trakcie wsiadania i w tej sytuacji potknął potknął się, upadł na brzuch, a nogi zwisały z windy. Jak bym go za kurtkę nie szarpnął, to by go ucięła w pół – mówi ojciec dzieci.

Dziecko udało się ściągnąć w dół zanim winda opuściła piętro.

Niewiele brakło, żeby było tak jak na filmach SF i horrorach, gdy winda przecina ludzi – mówi zszokowany mężczyzna.

Winda z dwójką dzieci pojechała na 10. piętro, gdzie z pomocą sąsiada z 11. piętra pomogli dzieciom opuścić windę. Rodzice dzieci wezwali straż pożarną i administrację.

Gość z administracji później tam wszedł ze strażakiem do maszynowni na 11. piętrz. Też tam byłem z nimi i mówił, że nie zadziałał hamulec, ponieważ przeciwwaga windy jest cięższa od kabiny windy. Winda zaczęła jechać do góry, a przeciwwaga opadała w dół. A dlaczego hamulec nie zadziałał to już inna bajka – dodaje ojciec dzieci.

Redakcja Mediów Zawierciańskich zwróciła się do Spółdzielni Mieszkaniowej w Zawierciu z pytaniem o to, co było powodem błędu w działaniu windy i co administracja zamierza z tym zrobić?

Dzień dobry. Dziękujemy za wiadomość. Informujemy, że Pana/Pani sprawę niezwłocznie przekażemy do właściwego działu. Przewidywany termin odpowiedzi na pismo to 14 dni roboczych – brzmi odpowiedź Spółdzielni Mieszkaniowej “Zawiercie”.

AKTUALIZACJA – PIĄTEK 8 STYCZNIA 2021 R., GODZINA 12:06

Z informacji, które otrzymałem z naszego Oddziału w Katowicach wynika, że nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia na temat tej sytuacji. W związku z Państwa zapytaniem, dyrektor Oddziału UDT w Katowicach zlecił wykonanie badania kontrolnego windy w wieżowcu przy ul. Blanowskiej 32 w Zawierciu, które zostanie przeprowadzone w możliwie jak najszybszym terminie – poinformował Maciej Zagrobelny, rzecznik prasowy Urząd Dozoru Technicznego.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.