zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiercie uczciło 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego [ZDJĘCIA]

Punktualnie o 17:00 na Placu Stosika rozpoczęła się Zawierciańska Godzina “W”, czyli uroczystość 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Obchody rozpoczęły się od kilkuminutowego dźwięku syren, następnie skauci z 1. Zawierciańskiej Drużyny Skautowej zaprezentowali krótką część artystyczną. Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, poseł na Sejm RP Danuta Nowicka, a także prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Zawierciańska Inicjatywa Narodowa.

Zdjęcia: Paweł Kmiecik

11 KOMENTARZY

 1. Ten koleś obok Konarskiego w żółtych trampkach w momencie kiedy „prezydent” podchodzi składać kwiaty naprawdę dodaje powagi…. po prostu żenada jak cały pan Konarski

 2. A gruba posłAnka z Krzykaczką Ewcia i Krasnalem to już takiego święta nie obchodzą? Nie było co zjeść i wypić za darmo, to impreza nie dla nich???

  • Jeśli w tej uroczystości brali udział ludzie o takim poziomie kultury, jak autor powyższego wpisu (ODDANY), to im się nie dziwię. Chamstwo jest cechą tchórzy i płytkich niedouków,którzy nawet tak tragiczną rocznicę potrafią sprofanować durnym hejtem.

   • Do Myślnika – ludz bez kultury , chamów i niedouków, jak to Pan określił, wyborcy się pozbyli w wyborach. Zawiercie jest już wolne od takich ludzi, a szanowny Myślnik do takiego grona łudź mądrych i kulturalnych się nie załapał, o czymś to świadczy.

    • Poziom wpisu ODDANEGO świadczy o czymś przeciwnym. A może warto przemyśleć słowa Platona: “Zbyt mądrzy na angażowanie się w politykę są karani rządami głupców”, szanowny WYBORCO?

 3. Dlaczego ta uroczystość nie odbywała się pod pomnikiem Armii Krajowej? Chyba byłoby to bardziej odpowiednie miejsce ze względu na kontekst historyczny.

 4. Może ten w żółtych trampkach sympatyzuje ze srodowiskiem LGBT? Co na to Panowie narodowcy? Ot tak, na spokojnie przeszli do porządku dziennego? Nie wyraziło to ich dumy narodowej i wyznawanych wartości? Miał chłopak szczęście, widocznie dym z rac przyslonil narodowcom ten gorszacy widok.

  • Polecam publikowany na onet.pl wywiad z uczestnikiem Powstania, p.Aronsonem: “Nie było tak,że w Powstaniu…”. Wywiad tylko dla umiejących myśleć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.