zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiercie środkiem tygodnia: Co wkurza Zawiercian? [FELIETON]

Drzwi koło MOPS-u. Częste zmiany w rozkładach jazdy ZKM. Obligacje miasta. Korupcja w PUP. Opłaty za parking koło dworca. To, że nic się nie dzieje. Tour de Pologne.

Wielka litera w pisowni słowa “zawiercian”. Oraz brak zawiercianek w tytule. Galeria handlowa przy Leśnej. Mała jej powierzchnia. Używanie zwrotu “galeria handlowa” wobec tego obiektu. Brak galerii przy Wojska Polskiego. Dziurawe drogi. Buczący wyświetlacz na peronie. Mała liczba miejsc parkingowych. Nieprawidłowo parkujący. To, że Prezydent się pyta. To, że Prezydent się nie pyta. Cofnięcie ulg na “czerwone” dla seniorów. Idiotyczne rozkłady jazdy. Zbyt późne przywrócenie ulg dla seniorów. Brak oświetlenia w parku. Nowy podświetlany napis na urzędzie. Rozlewisko koło SAG. Podtopienia na Glinianej. Zbyt duże wydatki na sport. Nieoświetlone przejścia dla pieszych. Brak McDonald’sa. Listy otwarte. Nabór na 4 stanowiska w urzędzie. Mały wybór filmów w kinie. Plany przyjazdu Popka do Zawiercia. Wyrok w sprawie Huty Szkła. Huta Szkła. Brak obiektywizmu w mediach lokalnych. Zdjęcie Placu św. Jana Pawła II bez choinki. I głupie felietony. Na tendencyjnych portalach.

Fragment grafiki: https://www.flickr.com/photos/free-images-flickr/

9 KOMENTARZY

  1. Gdy jest dobrze to jest za dobrze, gdy jest coś nie po myśli jest tragikomedia – oto mentalność ZAWIERCIANEK I ZAWIERCIAN.

  2. Co mnie wku* ze jestesmy zasciankiem Slaska Zaglebia dlaczego nie jestesmy w GZM!!!!!!! Zapomniany zakatek woj.slaskiego………taki potencjal miasta np lokalizacyjny ……wybory na wybory Zawiercianie

    • Również się zgadzam – miasto jakby zatrzymało się w miejscu. Nawet Siewierz wszedł w skład GZM a to jest po prostu groteskowe. Pamiętajcie że o reaktywacji województwa częstochowskiego puki co przycichło, ale jeżeli nie będziemy połączeni gospodarczo i komunikacyjnie ze Śląskiem i Zagłębiem to nas w nie wcielą. Zamiast hasła brama na jurę wolałbym hasło Zagłębie Wita – bo może i Zawiercie na jurze przoduje, ale z kim ma konkurować jak region za miastem to praktycznie same wsie ( nie licząc Myszkowa)

      • I to się marzy naszym obecnym władzom-wejść w skład częstochowskiego! Zespolić się duchowo i fizycznie!Trawestując słowa p.Goryszewskiego:”Nieważne,czy Zawiercie będzie biedne czy bogate.Ważne,żeby było katolickie”. Zgodnie z obecnie obowiązującą linią partii.

    • Widać historii to ty nie znasz – Zawiercie, Dąbrowa, Będzin, Sosnowiec, Jaworzno, Czeladź i wszystkie miasteczka wokół tworzą Zagłębie Dąbrowskie. Poza tym nikomu nie przeszkadza żebyś określał się Ślązakiem bo to żaden wstyd ale Zawiercie ze Śląskiem nie ma w chwili obecnej nie ma z nim praktycznie żadnych połączeń gospodarczych i komunikacyjnych. Nie mamy ŚKUP, wspólnej taryfy biletowej z KZK – GOP, MZK Tychy, MZKP Tarnowskie Góry, nie jesteśmy w metropolii mógłbym wyliczać dalej, ale po co…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.