zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiercie na 8. miejscu w rankingu liczby ławek w Polsce

Polski start-up o nazwie SEEDia zajmujący się produkcją ławek miejskich przygotował ogólnopolski ranking miast pod względem liczby ławek. Zawiercie znajduje się na 8 pozycji w kategorii średniej wielkości miast.

SEEDiA przeanalizowała dane dotyczące miejskiej infrastruktury wybranych miast, mieszczących się w przedziale 50-100 tys. mieszkańców. Z analizy wyłaniają się ogromne dysproporcje pod względem liczby ławek na 1 tys. mieszkańców. Różnice sięgają ponad 1000 procent! To już druga edycja raportu firmy SEEDiA – w pierwszej na warsztat wzięliśmy duże miasta – Wrocław, Poznań, Kraków czy Warszawę – czytamy w komunikacie prasowym.

Największa liczba ławek jest w Legnicy (15 na tysiąc mieszkańców), Raciborzu (11 ławek na tysiąc mieszkańców) oraz Głogowie i Ostrowcu Świętokrzyskim (po 9,2 ławek na tysiąc mieszkańców). Pierwszą piątkę zamyka Leszno, w którym na tysiąc mieszkańców przypada 8,1 ławki. Zawiercie znajduje się na 8. miejscu.

Czas, żeby miasta aktywnie zaangażowały się w poprawę polityki w zakresie małej architektury. Wiele mówi się o tym, że miasta powinny być smart, ale ciągle umyka nam co to w praktyce oznacza, czyli ergonomię i rozwiązywanie podstawowych potrzeb mieszkańców. Jednym z ich problemów jest to, że w przestrzeni miejskiej brakuje mebli miejskich, co jest szczególnie dotkliwe w dobie starzejącej się populacji. Bardzo ważny jest również element komunikacji, danych przekazywanych w czasie rzeczywistym, czy dostępu do źródeł energii w obrębie miasta – mówi Piotr Hołubowicz, założyciel firmy SEEDiA.

 

Firma SEEDiA to krakowski start-up produkujący ławki solarne.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.