zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiercie: kolizja na skrzyżowaniu koło urzędu miasta [ZDJĘCIA]

W środę 20 maja około godziny 14:00 doszło do kolizji samochodu osobowego i motocykla na skrzyżowaniu DK78 z ulicami Sikorskiego i Leśną w Zawierciu.

Nikt nie odniósł poważnych obrażeń w wyniku zderzenia. Od poniedziałku 18 maja, gdy wprowadzono ruch wahadłowy na wiadukcie w związku z jego remontem, wyłączona została sygnalizacja świetlna koło Urzędu Miejskiego w Zawierciu. Decyzję taką podejmuje zarządca drogi – w tym przypadku Generalna Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Problemem nie jest brak sygnalizacji świetlnej, problemem jest to, że kierowcy nie znają zasad ruchu drogowego – informuje sierż. szt. Marta Wnuk, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Pełniąca obowiązki rzecznika prasowego zawierciańskiej policji przypomina, że – zgodnie z przepisami ruchu drogowego – zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy, a także apeluje o szacunek do innych uczestników ruchu drogowego (np. pieszych).

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

4 KOMENTARZE

  1. Rondo…….a nie wylaczanie swiatel-:( remont pokazal zaniedbania w infratrukture Zawiercia…..tylko obiecanki cacanki wladcy slaskiego maja gdzies powiat zawierciansk……obwodnica poludniowa 30 lat! zachodnia brakuje 100 m? most w strone Dabrowy Grn! Drogi gmina Szczekociny? …..wymieniac dalej

  2. Jak można wyłączyć światła na tak obleganych skrzyżowaniach? Kto to zarządził? Jak ktoś straci tam życie lub zdrowie to ten co wyłączył powinien odpowiadać przed sądem.

  3. To jest śmieszne, proponuję żeby Pani sierżant Marta Wnuk jechała koło godziny 15 -16 na skrzyżowaniu koło Tesco lub koło prezydium nieoznakowanym wozem ,ciekawe jak szybko wjedzie i zjedzie że skrzyżowania, to jest nierealne, bo nikt nie chce puścić i nie ważne czy się ma pierwszeństwo czy nie, poza tym jak auta zasłaniają wjazd na wiadukt to nawet nie widać czy ktoś zjeżdża, to czysta kpina ,albo włączyć sygnalizację albo postawić policję do kierowania ruchem, A najlepiej objezdzac jak się nie chce tak skonczyć

  4. 19 maja telefonowalem do straży miejskiej w Zawierciu – dyżurny oświadczył że to. pomysł zawiercianskiej Policji tzn. Komendanta ( ten czlowiek.nie powinien być Komendantem Policji )

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.