zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiercie: kolizja 3 samochodów na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Sienkiewicza [ZDJĘCIA]

W środę 11 grudnia po południu na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Leśnej w Zawierciu doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych.

W trzech pojazdach uczestniczących w kolizji znajdowały się cztery osoby, w tym jedno dziecko. Jedna z osób dorosłych doznała lekkich obrażeń i została przewieziona do szpitala.

W miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy, utrudnienia w tym miejscu potrwają co najmniej godzinę.

Wkrótce więcej informacji.

12 KOMENTARZY

  • Oczywiście że powinno być jak najwięcej rond, jak w każdym nowoczesnym mieście. Jest to najbezpieczniejszy typ skrzyżowania dróg w jednym poziomie, dziwne że tego nie wiesz.

   • Na każdym skrzyżowaniu zróbmy rondo i będzie o Zawierciu głośno jako o mieście rondowym. Na rondzie też są wypadki, więc bezpieczność jest tutaj na wyrost. Dom też miał być bezpieczny i była katastrofa jak w Szczyrku poprzez bezmyślność ludzką. Tutaj rondo się nie zmieści, już mamy jedno koło ZUSu małe rozmiarowo. Nowoczesność to mamy na Żabkach rondo, gdzie ulica do niego przyległa nie jest dołączona do ronda, co jest ewenementem w skali globalnej.

    • Na Żabkach i 11 listopada to są „ronda”, a nie ronda – bądź poważny. Nie, nie na wszystkich skrzyżowaniach, ale akurat tam-tak. Oprócz poprawy bezpieczeństwa zwiekszyloby to też płynność ruchu. Miejsce by się znalazło kosztem 2-3 miejsc parkingowych k. MOK i kawałka skweru z Mickiewiczem. Należałoby się też pozbyć ciężarówek z centrum miasta. A Radni niech dalej gwiazdorza.

     • Są to ronda, nieważne czy pseudo czy „ronda”. Tam będzie kolejne rondo z tych „rond” czy poważne? Z tą płynnością nie jest tak dobrze. Widać po korkach. Niemożliwe stało się możliwe, bo po raz pierwszy zgadzam się z Tobą, że ciężarówek trzeba się pozbyć i gwiazdorzeniem radnych. Prezydent Konarski w jednym z wywiadów powiedział, że ronda nie zdają egzaminu i zastanawia się nad innymi rozwiązaniami. Może wkrótce poznamy te rozwiązania.

 1. I tak już wprowadzili znak ustąp pierwszeństwa , bo przecież dzisiejsi kierowcy nie znają zasad ” prawej ręki ” !!!

 2. No wszystko ladnie pieknie,ale tam.akurat wyjechacw lewo albo prosto jadac od starostwa to jest dramat!Wcale sie nie dziwie ze wkoncu sie „kierowcy,” pocalowali..malo z tego polowie ala driverow jezdzacym po tym zapierdziowie powinno sie odebrac prawko albo nie wiem gdzie je kupili…

 3. A co się wydarzyło rano 12.XII. na rondzie Żabki? O 9.00 stały tam wozy Straży Pożarnej, radiowozy policji, ambulans, rondo było nieprzejezdne-policja kierowała ruchem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.