zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiercie: kilka osób widziało szakala w centrum miasta [AKTUALIZACJA]

Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Zawiercia, Danuta Pieczykura, która wczoraj (w poniedziałek 1 lipca) jadąc samochodem ulicą Leśną w pobliżu odlewni widziało zwierzę przypominające szakala.

Jechałyśmy z córką samochodem. Widziałam szakala, który porwał jakiegoś ptaka i uciekł. Nie zdążyłam nawet wyciągnąć telefonu, żeby zrobić zdjęcie. Sprawdziłam później w Internecie i to, co widziałam to na pewno był szakal. Słyszałam również, że syn pewnej Pani widział zwierzę koło sklepu Biedronka – mówi Danuta Pieczykura.

Jak podkreśla, zwierzę nie było agresywne, ale nie bało się człowieka.

Zawierciańska policja nie odnotowała wczoraj zgłoszenia dotyczącego spotkania z szakalem lub innym rzadko spotykanym zwierzęciem.

Informacje o prawdopodobnym szakalu w Zawierciu pojawiły się również pod koniec sierpnia ubiegłego roku.

W 2017 roku ministerstwo środowiska wprowadziło szakala złocistego na listę gatunków łownych. Zgodnie z informacją na stronie internetowej Polskiego Związku Łowieckiego w bieżącym roku odstrzał szakali złocistych rozpocznie się 1 sierpnia.

Szakal złocisty nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla człowieka, może być niebezpieczny gdy poczuje się zagrożony.

AKTUALIZACJA – 5 LIPCA 2019, 13:51:

Nasza redakcja otrzymała maila od jednego z Czytelników w sprawie szakala.

Podobne zwierzę widziałem dwukrotnie na osiedlu przy ul Zaparkowej. Pierwszy raz około trzech tygodni temu gdy siedziałem w ciepły późny wieczór ok. 23:30 na balkonie (mieszkam na parterze). Coś przemknęło blisko balkonu. Początkowo myślałem, że to kot ale gdy zaświeciłem latarkę zobaczyłem zwierzę podobne do lisa ale o umaszczeniu szaro srebrzystym (w świetle latarki). W świetle latarki świeciły też duże zielone oczy. Drugi raz identyczne zdarzenie miało miejsce 28 czerwca. Tym razem gdy zaświeciłem, początkowo telefonem komórkowym zwierzę spojrzało do góry i ok 5-10 sekund patrzyło na mnie a następnie spokojnie oddaliło się biegnąc wzdłuż bloku. Ponownie zaświeciły te duże zielone oczy w świetle latarki. Zwierzę było spokojne i nie agresywne – informuje Czytelnik.

Zdjęcie: www.goleniow.szczecin.lasy.gov.pl

6 KOMENTARZY

  1. Temat wraca jak bumerang – jakiś czas temu w tym samym miejscu podobno był już widziany. Chyba lubi tamte okolice, skoro i tym razem dziwnym trafem się tu pojawił. I co za przypadek, że owo Pani zgłosiła się do waszej redakcji, no nieprawdopodobne – normalnie zawierciański tvn24 się znalazł hahaah

  2. Czyli jednak ludzie Konarskiego potrafią w komentarzach nawet zwierze porównać do „Krasnala”. To pokazuje z jaką chołotą i jakim brakiem klasy mamy do czynienia.

    • Już robic z siebie głupków bardziej nie niezdary z łOdNowa to już się bardziej nie da! To są specjalisci w tej dziedzinie prima sort! Haahahhaha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.