zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiercie: dyskusja “Polska mniejszych miast”. Zaprasza partia Razem [PLAKAT]

W poniedziałek 28 maja w Księgarni Edukacyjnej przy ul. Sądowej 10 w Zawierciu odbędzie się spotkanie dyskusyjne Partii Razem pn. “Polska mniejszych miast. Bariery rozwoju i progresywne recepty” początek o godzinie 18:00.

Uczestnikami spotkania będzie redaktor Rafał Woś z tygodnika Polityka, przedstawicielka partii Razem Monika Radecka, a także PO (Jarosław Makowski) i SLD (Adam Zaczkowski). Organizatorem dyskusji jest Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lasalle’a.

Przed spotkaniem o godzinie 17:00 na Placu św. Jana Pawła II rozpocznie się konferencja prasowa poświęcona zbiórce “Pracujmy Krócej” pod ustawą skracającej czas pracy do 35 godzin tygodniowo, a także stanowiska Razem w sprawie planowanego na czerwiec referendum w Zawierciu. Organizatorem konferencji są struktury Razem w regionie częstochowskim i Zagłębiu.

Szczegółowe informacje na plakacie:

2 KOMENTARZE

    • GZM nie przyjmie Zawiercia bo nie mamy z nim powiązań. Metropolia jako przyczynę nie przyjęcia miasta do grona miast trzonu podała brak KZK GOP i nie graniczenie Zawiercia z żadną gminą metropolii. Gdyby Łazy lub Poręba dołączyły do GZM to Zawiercie nie miałoby problemów z ubieganiem się o członkostwo w związku. Pan prezydent powinien lobbować w tych gminach żeby złożyły wnioski o dołączenie do metropolii, a także powinien mieć stały kontakt z zarządem GZM. A jak jest każdy widzi…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.