zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiercie chce wydać 6 mln zł ze środków norweskich m.in. na szkolenia urzędników z magistratu, jednostek i spółek miejskich, aktywizację młodzieży i streetworking [AUDIO]

W poniedziałek 25 października odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Gospodarki Rady Miejskiej w Zawierciu. W jej trakcie dyskutowano o uchwałach, które będą rozpatrywane podczas środowej sesji. Jedną z ciekawszych dyskusji była rozmowa radnymi z zastępcą prezydenta Zawiercia Justyną Miszczyk.

Radny Przemysław Trepka zapytał o to, na co zostaną przeznaczone środki z funduszy norweskich w ramach ogłoszonego pod koniec czerwca wyniku programu “Rozwój Lokalny”. Więcej informacji TUTAJ.

Kwestia środków norweskich jest jeszcze w fazie opracowywania. Na bieżąco na razie jeszcze zmieniamy budżet. Na bieżąco jeszcze zmieniamy wydatki i zadania. Kiedy będziemy już podpisywać umowę, wtedy będą mogli Państwo być poinformowani, jakie zadania zostały wplecione jakby w cały program norweski – mówiła Justyna Miszczyk.

Czy prawdą jest, że 40% środków ma iść na działania miękkie typu Dni Zawiercia – pytał radny Przemysław Trepka.

Nie na Dni Zawiercia, to są stricte działania związane ze szkoleniami, z działaniami “miękkimi”, na pewno nie związne z kulturą powszechnąJustyna Miszczyk.

40%, czyli 6 mln zł? – dopytywał radny.

Tak jest. Szkolenia są tylko między innymi. Są również działania związane z działalnością MOPS-u, działalnością ARZ-u, tutaj są szerokie działania – wyjaśniała wiceprezydent.

Radna Ewa Mićka i radny Mariusz Golenia prosili o więcej informacji na ten temat.

Proszę o wykaz wszystkich zadań, na które staraliśmy się o dotację – mówiła Ewa Mićka.

Proszę się, aby Pani wstrzymała do momentu… – mówiła Justyna Miszczyk.

Nie, ja nie będę wstrzymywała do żadnego momentu, bo chcę wiedzieć, o co się staraliśmy, bo do tej pory my tego nie wiemy. Proszę mi taki wykaz przedstawić, bo to już wiecieEwa Mićka.

Przemysław Trepka dopytywał, na co zostanie przeznaczone 6 mln zł z funduszy norweskich. Oto co powiedziała zastępca prezydenta Justyna Miszczyk:

W trakcie obrad komisji wywiązała się również zadziwiająca dyskusja, w trakcie której zastępca prezydenta Justyna Miszczyk… nie chciała powiedzieć radnym, na co Zawiercie składało wnioski w ramach Polskiego Ładu (dotację otrzymał tylko jeden z trzech wniosków, radni chcieli poznać pozostałe dwa).

Wiceprezydent na pytanie o to, gdzie miałby powstać nowy ośrodek kultury (przewidziany w jednym z wniosków bez dotacji) nie chciała powiedzieć, że w budynku dawnej synagogi przy ul. Marszałkowskiej. Na pytanie o lokalizację odpowiedziała, że… w gminie Zawiercie.

I trzeci wniosek?Witold Grim.

Związany z kulturąJustyna Miszczyk.

A dokładnie?Witold Grim.

– na wsparcie Ośrodka Kultury dla MłodzieżyJustyna Miszczyk.

A gdzie mamy taki ośrodek?Witold Grim.

Chcieliśmy stworzyćJustyna Miszczyk.

A gdzie?Witold Grim.

Może ogólnie powiem: w naszej gminieJustyna Miszczyk.

Oto całość dyskusji:

Zdjęcie: Zrzut ekranu transmisji zawiercie.sesja.pl

redakcja@zawiercianskie.pl

33 KOMENTARZE

 1. Właściwa osoba na właściwym stanowisku. Lojalnie broni tajemnic przełożonego miłosiernie nam panującego Odnowiciela.
  Tak z perspektywy szarego człowieka Pan Prezydent poraz kolejny postanowił pokazać radnym a co za tym idzie ich wyborcom środkowy palec. Skoro nie udało się przepchnąć decyzją rady miejskiej funduszów na odnowienie synagogi to będziemy na nią pozyskiwać środki z każdego możliwego źródła, aby doprowadzić projekt do końca według jedynej słusznej koncepcji dworu pańskiego.
  Światełka i kwiatki na następny rok pewnie też zaraz znajdą się w rozpisce jako środki miękkie i elementy promocji miasta.
  Czy w zarządzaniu miastem naprawdę chodzi tylko o to żeby nie ważne jakim sposobem postawić na swoim?….

 2. Stańczyk !!!A ty na pewno jesteś doświadczonym rzecznikiem😂 który równo w haniebny sposób chce zostać prezydentem miasta ? A co jak przegrasz?;głosy na koleżankę? 😬 Tego nie chcemy !!!!!!

 3. Ja jestem tylko szarym nic nie znaczącym człowiekiem, rzecznikiem samego siebie, który wkurza się coraz bardziej z każdym kłamstwem i hipokryzją prezentowaną przez naszych szanownych rządzących.

  Nigdy nie miałem i nie będę miał aspiracji do startu w jakichkolwiek wyborach, ale jeśli mi się nie spodoba zachowanie ludzi, którzy uważają się za lepszych od innych z racji zajmowanych stanowisk to będę o tym mówił w taki sposób jaki mi się podoba.

  Rządzenie według własnego widzimisie bez zważania na zdanie innych i wpychanie na stanowiska w urzędzie miasta oraz innych spółkach podległych magistratowi ludzi bez żadnych kompetencji nijak się ma to założeń tej pięknej książeczki którą roznosili odnowiciele przed wyborami.

 4. A miała być hala, a tu proszę znów dla dzieci i dla siebie, a i tak niczego się ci ludzie nie nauczą choćby skończyli po kilka podyplomówek. Za pieniądze można wszystko skończyć i dalej być głąbem, to widać, słychać i czuć.

 5. Niech się szkolą ale nie w górach tylko w sali w UM w Zawierciu. A niektóre te szkolenia (mam na myśli ogólnie w Polsce) to dopiero jest fikcja i wyrzucanie kasy w błoto. Niech zatrudnią ludzi wykształconych po dobrych szkołach to zaoszczędzą na szkoleniach.

 6. Tymczasem w takim Bieczu (takie tam zadupie na podkarpaciu, gdzie mu tam do naszego Zawiercia) gmina pozyskała środki i wyremontowała starą, zaniedbaną synagogę, tworząc w pięknych wnętrzach nowoczesną bibliotekę dla mieszkańców. Teraz jest to chluba i duma miasta oraz radość dla lokalnej społeczności. Kłóćcie się u nas dalej, powodzenia i “licznych” sukcesów.

  • Wcześniej nie mieli to teraz się nią chlubią… Tymczasem w Zawierciu w sercu dawnej dzielnicy żydowskiej w budynku modłów na siłę chcą zrobić klubik dla dzieciaków. Zważając na historię tego miejsca jak i całej dzielnicy aż się prosi aby zorganizować ekspozycję przybliżającą mieszkańcom historię dzielnicy i miasta z tamtego okresu oraz oddać hołd ofiarom tamtych dni.

  • chcialbym miec takie stare miasto w Zawierciu jak w Bieczu!…..zadupie no moze ale obwodnica jest czyste powietrze i tereny fajne do zwiedzania a w Zawierciu nawet Powiatowy z kunikami i fiewokami i ptasynami zawinal sie-:)

 7. Nie wiem też, dlaczego to miasto ma takiego włodarza. Fabryki śmieciowe rozwijają się, wysypisko śmieci rozrasta się. Ludziom podnosi się opłaty za śmieci. Na stanowiska powoływanych jest wiele osób niekompetentnych, którzy nie wykazują sie niczym. O ich wysokie pensje prezydent też zadbał. Pieniądze wyrzucone na w mojej ocenie na kiczowate ozdoby. Nie zauważam nic pozytywnego. MASAKRA!

  • Dorota? Czy Beata? Wez ty się walnij w ten swój piękny pusty… Komu wypada pisać komentarze to wypada ale na pewno nie tobie.

  • Dobrze wiemy że piszą tu co niektórzy co sami samorządowcy używając języka nienawiści ale redakcja na to pozwala. Nie można noc negatywnego na nich napisać bo nie wstawiacie tego cenzura. Co innego gdyby komentarz był negatywny o panu Konarskim wtedy super redaktor naczelny od razu by wstawił. Nie wiem czy ktoś to zauważył ale ten serwis upadł na psy. Po co i dla kogo jest? Można się tylko domyśleć

 8. Drodzy mieszkańcy Zawiercia bardzo Wam współczuję, bo mieć świadomość, że reprezentują Was ludzie, którzy nie potrafią zdania prawidlowo sklecić nie mówiąc już o merytoryce wypowiedzi i właściwych kompetencjach personalnych, to -to naprawdę musi być bardzo smutne.

  • A ja ci bardzo współczuję tak właśnie tobie bo nigdy nie będziesz prezydentem miasta zawsze przegrasz nieudaczniku .już przegrałeś. Wystarczy teraz tylko odkryć karty. W necie nie jesteśmy anonimowi

 9. Czy ktoś potrafi POGRATULOWAĆ PREZYDENTOWI, za pozyskanie dużych pieniędzy na inwestycje w Zawierciu ? Tych wszystkich oponentów naszego Prezydenta, to krew nienawiści zalewa. Tyle się zmienia w naszym miesić, że nie mogą nadążyć z logicznym myśleniem. Nasz Prezydent bez zbędnej pyskówki z krzykaczami, mozolnie realizuje plan rozwoju miasta. Jak poprzednicy byli przy władzy, to dlaczego nie pozyskali żadnych fundusz na ,, drzwi od sracza” ??

  • ANONIM napisał słuszne słowa, Popieram a tym całym Chawułą Mićką Grimą to żal i zazdrość du,,e rozrywa że to nie oni zostali prezydentem , strach myśleć co by było gdyby któreś z nich z przypadku nim zostalo , Ludzie już nie uwierzą kłamcom i bajkopisarzom

   • Do Dediks. Dobrze, że jest taka właśnie Micka, Chawula i Grim. Głosują przeciw podwyżce śmieci i wymagają uzasadnień od prezydena swoich działań i decyzji z zazdrości. Twój tok myślenia jest dla mnie tragiczny, całkowicie absurdalny. Właśnie po to jest rada miasta aby pytać i blokować pewne decyzje prezydenta jeśli nie są w interesie mieszkańców i w tej kadencji to widać jak bardzo tacy ludzie są potrzebni. Konarski niestety nie dba o nasze interesy. Żadne z miast nie zgodziło się ani na Elemental ani na Fortum z głównie z powodow ekologicznych tylko nas wszystkich przyjmuje

  • To żadna zasługa Pana Konarskiego. Nie sypnął z własnych pieniędzy. Przykro to napisać, że nasze miasto zwija się. Rozwój to GZM, a Zawiercia tam niestety nie ma. Niech Pan Konarski napisze, co zrobił w tym zakresie. KZK GOP dojeżdża do Chruszczobrodu, do Zawiercia niestety nie. Strefa SAG w Tucznawie rozwija się, zawierciański SAG tkwi w miejscu.

   • Spytaj Pana Witolda dlaczego Pani Prezydent Zabrza nie chciala Zawiercia w GZM!?!?! ale rzeczywiscie padak Chruszczobrod GZM autobusy Siewierz w GZM a Zawiercie jak zwykle 5 kolo u wozu slaskiego peryferia sypialnia Zaglebia/Slaska.

 10. Piszcie dalej te swoje pochwały poplecznicy tego nieudacznika Konarskiego. My mieszkańcy widzimy i wiemy co się dzieje w naszym mieście i jak jest rujnowane i się zwija. Kolejnej kadencji dla tego nieudacznika nie będzie. Przypuszczam, że raczej będzie dla niego miejsce obok Kolegi Macha.

 11. Najbardziej żal d…pe ściska to wiecznemu kandydatowi na prezydenta czy do sejmu 🙂 Konarski słaby, radnych się boi, ale ten kandydant wieczny związany teraz z Zero to dopiero tragedia !!!

 12. Umówmy się. Konarski nie pozyskał żadnych pieniędzy dla miasta. To co jest pochodzi z rządowych funduszy które otrzymaliśmy w ramach programów wsparcia samorządów

 13. Na obecną chwilę najlepiej rozwija się w naszym mieście wysypisko śmieci . Śmieci zwożone są z różnych stron, mam nadzieję, że tylko naszego kraju.
  Jak powstanie jeszcze regeneracja baterii to będzie brud, smród i trzeba brać nogi za pas 🙁
  Gdzie ta brama na Jurę?!

 14. Dorota? Czy Beata? Wez ty się walnij w ten swój piękny pusty… Komu wypada pisać komentarze to wypada ale na pewno nie tobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.