zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiercie chce przyjąć pomnik św. Jana Pawła II z Francji [AKTUALIZACJA]

Czy pomnik św. Jana Pawła II z francuskiego miasta Ploermel trafi do Zawiercia? Taką propozycję złożył proboszcz jednej z zawierciańskich parafii przy pełnym poparciu władz miasta.

Ks. Kazimierz Bednarski, proboszcz parafii p.w. Św. Stanisława Kostki w Zawierciu wystosował pismo do Premier Beaty Szydło, a także do Konferencji Episkopatu Polski oraz abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

Apel poparł Prezydent Zawiercia Witold Grim.

– Zawiercie jest miastem pielgrzymkowym, przez nasze miasto rokrocznie do Sanktuarium na Jasnej Górze przemierzają tysiące osób. Nasz Papież-Polak, kiedy był kardynałem, przynajmniej kilkukrotnie przebywał na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, tu nocował. Te tereny były mu znane. Byłoby to dla nas wielkim honorem, aby móc w taki sposób przyjąć pomnik św. Jana Pawła II i w taki sposób przyczynić się uratowania tego pomnika – mówi Marcin Wojciechowski, rzecznik UM.

Jeszcze nie wiadomo, gdzie dokładnie na terenie gminy Zawiercie miałby stanąć pomnik.

Zdjęcie: youtube.pl

4 KOMENTARZE

  1. Świetny pomysł! Zawiercie i okolice wzbogacą się na pielgrzymach którzy będą przybywać do tak sławnego pomnika Tylko kto nam go da. ..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.