zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiercie: bezpłatne badania oraz konsultacje z dietetykiem, fizjoterapeutą i psychologiem

Firma Telecare i EMI-MED znajdujące się przy ul. Huldczyńskiego 16a w Zawierciu oferują bezpłatne badania i konsultacje ze specjalistami.

Statystyki są bardzo niepokojące. 2 na 3 pacjentów ma nadwagę lub jest otyłych, natomiast 1 na 11 leczących się osób ma problem z cukrzycą. Firmy Telecare S.A. oraz EMI-MED (ul. Huldczyńskiego 16a w Zawierciu) organizują bezpłatne badania, dzięki którym dowiemy się czy jesteśmy w grupie ryzyka. Warunki, które trzeba spełnić, by zostać przebadanym, są bardzo proste: wystarczy mieszkać w województwie śląskim i być aktywnym zawodowo. W przypadku badań dotyczących cukrzycy Telecare i EMI-MED zapraszają osoby w wieku od 35 do 64 lat, a jeśli chodzi o nadwagę i otyłość – program obejmuje mieszkańców regionu, którzy mają od 18 do 40 lat. To jednak nie wszystko, ponieważ osoby, u których stwierdzona zostanie nadwaga lub otyłość, zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu programu. Dzięki temu mogą liczyć na bezpłatne konsultacje z dietetykiem, fizjoterapeutą oraz psychologiem – czytamy w informacji prasowej.

Program jest sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejskiego Funduszu Społecznego).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.