life village essay occupation essay topics autobiography book essay sample of essay with apa referencing

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiercie: 4 osoby zatrzymane za handel dopalaczami [ZDJĘCIA]

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową oraz stróże prawa z Zawiercia zatrzymali 4 osoby podejrzane o udzielanie i posiadanie dopalaczy.

W środę, kryminalni wspierani przez kolegów z wydziału zwalczającego przestępczość pseudokibiców oraz cyberprzestępczość z komendy wojewódzkiej i przewodnika z psem do wyszukiwania narkotyków z katowickiej komendy miejskiej, zatrzymali w Zawierciu 35-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 40 i 23 lat, którzy udzielali dopalaczy innym osobom. W mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli fiolkę z substancją, która trafi do badań laboratoryjnych. Wówczas będzie można stwierdzić, czy były to dopalacze. Nastoletnia córka 35-latki, która w chwili zatrzymania znajdowała się pod opieką matki, została przewieziona do jednej ze śląskich placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Dzień później, w ręce kryminalnych z Zawiercia trafiła 36-latka, która podobnie jak pozostała trójka, ma związek z wprowadzaniem w obieg niebezpiecznych substancji. Zarówno przy kobiecie, jak i w jej mieszkaniu znaleziono niewielkie ilości białego proszku, który również zostanie poddany ekspertyzie.

Cała czwórka usłyszała już zarzuty udzielania i posiadania substancji psychoaktywnych. Policjanci oraz prokurator wnioskowali o ich tymczasowe aresztowanie. Decyzja o dalszym losie zatrzymanych zapadnie jeszcze dzisiaj. Grozi im kara nawet 12 lat więzienia.
Obie kobiety miały w przeszłości styczność z dopalaczami. W zeszłym roku usłyszały zarzuty za posiadanie takich substancji – do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange