zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciańskie uroczystości 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego [AUDIO+ZDJĘCIA]

W 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na Placu Stosika w Zawierciu odbyły się uroczystości zorganizowane przez Stowarzyszenie Zawierciańska Inicjatywa Narodowa oraz Stowarzyszenie Skauting Katolicki “Azymut”.

W uroczystościach wzięli udział m.in.: Poseł na Sejm RP Danuta Nowicka, wiceprezydent Zawiercia Małgorzata Benc, młodzieżowy wiceprezydent miasta Jakub Kosoń, sekretarz miasta Agata Jarza-Korpyś, radni miejscy Martyna Gajos, Dominik Janus i Przemysław Trepka, członkowie zarządu powiatu Barbara Kozioł i Włodzimierz Styczyński, radna powiatowa Dorota Pytlik, a także dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Augustyn Hejnosz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jacek Latko, radny ogrodzieniecki Jerzy Janoska, prezes Cechu Rzemiosł Różnych Jan Witkowski oraz przedstawiciele zawierciańskich osiedli (m.in. Borowe Pole i Zuzanka).

W trakcie uroczystości głos zabrała m.in. Małgorzata Benc:

_

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

25 KOMENTARZY

 1. “Łatwo jest mówić o Polsce,trudniej dla niej pracować,jeszcze trudniej umrzeć, a najtrudniej cierpieć.”

 2. Jak widzę kogoś w koszulce z napisem “Śmierć wrogom ojczyzny” to wolę zostać w domu i w zaciszu poczytać coś o tych, którzy walczyli w powstaniu.

 3. Niektórzy to chyba przychodzą na takie wydarzenia dla lansu. Już enty raz widzę te babichę pchającą wuzek z niepełnosprawnym facetem. Po co ten kabaret? Jak nie puma to dziś uroczystość . Za nimi chyba chodzi TVP 3 . Dziś nie wypada rozdawać baloników

 4. Oczekujemy,że podobną uroczystość zorganizują 19. stycznia-w rocznicę wyzwolenia Zawiercia spod okupacji hitlerowskiej!

 5. Linda mówisz o osobach niwpelnosprawnych a my tu cały czas widzimy jedną . Co z resztą?Obejrzyj se chłopie inne relacje . Piknik ekologiczny pod fontanną ciekawy zbieg okoliczności bo jest zdjęcie .a co się stało z dziewczyną która porusza się na wózku a jest tancerką? Tak dla przykładu

   • Harcerze z zhp jednak bardziej rozsądni niż skauci. Kto rozsądny gania dzieci na duże zbiorowiska ludzi? Pandemia trwa w najlepsze. Gdzie rodzice?
    Władze od skautow widać mają parcie na szkło…

 6. Bardzo dobrze,że zaczął się ten młody chłopak chodzić na wszelkie imprezy ,co przeszkadza ci to .Liczę że da pozostali niepełnosprawni członkowie naszej społeczności również coraz śmielej będą uczestniczyć w życiu miasta .Segregować to zacznij człowiek śmieci,a nie ludzi .

 7. Na Bali jeszcze nie byłem.Stare wróble przy kasie twierdzą plażę podobne do tych na Helu .Czyli ja się nie wybieram ,a ty nie masz czego zazdrościć. Na Helu pewnie býłeś ?

 8. taki poziom tego forum jestescie “majciarzami” jestem sie w stanie zalozyc ze malo wiecie o powstaniu waeszawskim slaskim czy wielkopolskim….nie wspomne o historii Zawiercia calego hymnu Polski nie potraficie! Patriotyzm mamy w sercu , tak jak pracujemy dla ojczyzny zachowaniem godnym. CZESC I CHWALA BOHATEROM! NIECH ZYJE WIELKA POLSKA!

 9. ZAPAMIETAJCIE TO NA ZAWSZE!!!

  O Panie, któryś jest na niebie
  Wyciągnij sprawiedliwą dłoń
  Wołamy z wszystkich stron do Ciebie
  O polski dach i polską broń

  o Boże, skrusz ten miecz co siecze kraj
  do wolnej Polski nam powrócić daj
  BY stał się twierdza nowej siły
  nasz dom, nasz kraj

  O usłysz Panie, skargi nasze
  O usłysz nasz tułaczy śpiew
  Znad Warty, Wisły, Sanu, Bugu
  Męczeńska do Ciebie woła krew

  o Boże, skrusz ten miecz co siecze kraj
  do wolnej Polski nam powrócić daj
  BY stał się twierdza nowej siły
  nasz dom, nasz kraj

 10. Harcerze z zhp jednak bardziej rozsądni niż skauci. Kto rozsądny gania dzieci na duże zbiorowiska ludzi? Pandemia trwa w najlepsze. Gdzie rodzice?
  Władze od skautow widać mają parcie na szkło…

 11. Nie przystoi wiceprezydent Benc i posłance Nowickiej składać kwiatów na pomniku w okularach przeciwsłonecznych. Pan z koszulką “śmierć wrogom ojczyzny” pomylił uroczystości.

  • Trochę boję się myśleć, kim byłby ktoś, kto nosi takie koszulki, gdyby urodził się w poczatkach lat trzydziestych w kraju rządzonym przez Hitlera.

   • Skauting odporny na covid. Na zdrowy rozsądek również… Harcerze z Hufca nie narażają dzieci a skauci? Wszystko żeby tylko się pokazać.

 12. Jest gdzieś granica rozsądku. Kto normalny zabiera dzieci po takich uroczystościach kiedy trwa epidemia? Czy to sa odpowiedzialni wychowawcy? Przecież tam w tym zbiorowisku mogły być osoby zarażone. Kompletny brak rozumu. I po co? Żeby się pokazać? Jak to ładnie skauci stoją w mundurkach? Żeby szefostwo od skautow mogło sobie kwiatki złożyć pod pomnikiem? Kosztem zdrowia dzieci? Te dzieci nawet nie mają maseczek ani nie trzymają odległości wg wytycznych ministrestwa zdrowia. Szef od skautow do wymiany…

 13. No i piękne połączenie organizatorów dzieci ze skautow i narodowcy, jakie wzniosłe hasła: “śmierć wrogom ojczyzny” … Niesamowicie wychowawcze. Tego nam trzeba właśnie w Polsce, żeby dzieci uczyć o konieczności zabijania wrogów ojczyzny. Zamiast o dialogu i umiejętności wypracowywania rozwiązań. Lepiej zabić jak ktoś ma inne zdanie czy wartości. Rodzice muszą być zadowoleni ze skautingu, że zapisali tam swoje dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.