zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciańskie starostwo sprzedało dawną siedzibę PUP [ZDJĘCIA]

Do sprzedaży budynku doszło już w marcu. Zarząd Powiatu Zawierciańskiego ogłosił wówczas ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. 11 Listopada 2A w Zawierciu.

Nieruchomość o powierzchni 1273 m2 ma kształt figury nieforemnej wpisanej w prostokąt o długości boków ok. 80m na 17m. Dojazd na nieruchomość odbywa się z ul. 11 Listopada przez działkę 11/37 brama wjazdowa (prześwit) w budynku znajdującym się w pierwszej linii zabudowy – prawo przechodu i przejazdu uregulowane prawnie jako służebność (…). Budynek biurowy wzniesiony około 1865 roku, czterokondygnacyjny (parter i 3 piętra), niepodpiwniczony, poddasze nieużytkowe. W budynku dwie klatki schodowe, połączone korytarzami. Układ funkcjonalny budynku korytarzowy z pomieszczeniami użytkowymi na jedną stronę. Powierzchnia zabudowy budynku – 606 m2, powierzchnia użytkowa – 1237 m2, kubatura – 10 710 m3 – czytamy w treści ogłoszenia.

Cena wywoławcza budynku wynosiła 298 500 zł netto (kwota była zwolniona z podatku VAT). W ustnej licytacji, do której doszło dnia 9 marca 2018 roku o godzinie 10:00 w budynku Starostwa Powiatowego w Zawierciu przy ul. Sienkiewicza 34, uczestniczył tylko jeden oferent (nie podajemy jego imienia i nazwiska – RODO). Zakupił on budynek za kwotę 301 490 zł.

Informujemy, iż sprzedaż budynku przy ul. 11 Listopada 2A (dawna siedziba Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu) planowany był już w 2015 r. Stan budynku był zły, a koszt ewentualnego remontu przekraczał możliwości Powiatu. Po przeniesieniu PUP do nowej siedziby, utrzymanie budynku generowało duże koszty. Pierwszy przetarg na sprzedaż ogłoszony był w 2016 r. Wtedy nie zgłosił się nikt zainteresowany kupnem. Przetarg ogłoszony w roku bieżącym udało się sfinalizować i budynek został sprzedany. Nie rozważaliśmy możliwości przeniesienia do niego Wydziału Komunikacji ze względu na wymagania techniczne, jakim musi sprostać budynek przeznaczony na potrzeby wydziału – mówi Krzysztof Wrona, Starosta Zawierciański.

Czy kwota około 300 tys. zł za 4-kondygnacyjny budynek to odpowiednia cena? Zwróciliśmy się z prośbą o wycenę na potrzeby materiału prasowego do 3 rzeczoznawców, ale nie udało się uzyskać informacji.

Więcej informacji w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Zawierciu:
http://bip.zawiercie.powiat.finn.pl/res/serwisy/pliki/17528670?version=1.0
http://bip.zawiercie.powiat.finn.pl/res/serwisy/pliki/18010320?version=1.0

5 KOMENTARZY

  1. Za 300 tys można chałpe kupic 120m2 z srednim standardzie a tu prosze miasto za grosze sprzedaja hotel , no k………. cyrk , a buduja jakies wrota czy niepotrzebne boiska za 3 razy tyle ……..

    • @Ksiąc jak widzę w tym linku same spece się wypowiadaja , my mieszkancy zawiercia mamy dośc wyzysku pracując w waszych pseudo firemkach i wyzyskach w pracy jak virtu czy aluron nie wspominajac o blaszance gdzie w tych zakładach aby isc do kibla trzeba sie przepustka odbijac kilka razy , co to k…. komuna , nie popaprane układziki w Zawierciu ……..

      My mieszkańcy Zawiercia jesteśmy za Kopalnia .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.