zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciańskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości [AUDIO+ZDJĘCIA]

Dziś obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zawierciańskie obchody uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. o 10:30 w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Eucharystię sprawował bp Andrzej Przybylski, a także ks. prał. Jan Niziołek (proboszcz bazyliki) oraz ks. dr Jacek Reczek (proboszcz parafii NMP Królowej Polski).

Po Mszy św. uczestnicy uroczystości przeszli na cmentarz pod Pomnik Niepodległości, gdzie wspólnie odśpiewano Hymn Polski, a następnie przemówienie okolicznościowe wygłosiła Małgorzata Benc z NSZZ “Solidarność” regionu śląsko-dąbrowskiego:

Po Apelu Poległych, modlitwie w intencji Ojczyzny i programie artystycznym w wykonaniu Aleksandry Płóciennik złożono kwiaty pod pomnikiem oraz odśpiewano Rotę. Na zakończenie uroczystości oddano pokłon Marszałkowski Józefowi Piłsudskiego pod jego pomnikiem na Żabkach.

Zobaczcie zdjęcia z uroczystości:

6 KOMENTARZY

  1. Szkoda, ze w Zawierciu na budynkach prywatnych, czy na balkonach w wieżowcach, bardzo rzadko ktoś umieścił flagę. Ja umieściłem a inni…. Szkoda słów… TO w Zawierciu mieszkaja Polacy czy sa mniejszościa.? Wygląda na to że tak…

  2. Ja mam flagę cały rok, co i Tobie proponuję. Jeśli uznają Cię za warita, to będzie nas dwóch.
    Może też niektórzy sąsiedzi dzięki temu częściej wywieszają flagę na swoich domach i dalej im do przekonania, że to obciach.

  3. wanym Łukasz uciekaj od tej baby pasłAnki. Krasnoludek zadając się z tą wyrafinowaną i bezwzględną osobą wylądował w rynsztoku. A ilu była takich jak on….. Janek i jemu podobni. Nie ulegaj jej pokrętnym i fałszywym przytakiwaniom, nie bąć papucie, bo ona tylko takich toleruje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.