zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciański urząd miasta i starostwo powiatowe pokłóciły się na Facebooku o przyczynę problemu z dźwiękiem syren alarmowych 1 sierpnia [AKTUALIZACJA]

Wracamy do sprawy problemu z dźwiękiem syren alarmowych w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w niedzielę 1 sierpnia o godzinie 17:00. Przypomnijmy: część syren w centrum miasta nie uruchomiła się wówczas. Urząd miejski odsyłał do starostwa, a starostwo tłumaczyło się “gęstymi chmurami”, które miały utrudnić funkcjonowanie systemu do uruchamiania syren alarmowych.

Artykuł na ten temat wraz z wyjaśnieniami Urzędu Miejskiego w Zawierciu oraz Starostwa Powiatowego w Zawierciu można przeczytać TUTAJ.

Kilka dni po naszej publikacji zawierciańskie starostwo opublikowało na swoim Facebooku komunikat dotyczący sytuacji z 1 sierpnia. Całość stanowiska starostwa z piątku 6 sierpnia można przeczytać poniżej:

Z kolei w sobotę 7 sierpnia Urząd Miejski w Zawierciu opublikował swój komunikat w tej sprawie:

AKTUALIZACJA – NIEDZIELA 8 SIERPNIA 2021 R.

Starostwo Powiatowe w Zawierciu odpowiedziało urzędowi miejskiemu w sobotę 7 sierpnia:

Co Wy na to? Czy zawierciański urząd i starostwo dojdą do porozumienia w sprawie syren alarmowych? Czy przed przyszłoroczną rocznicą Wybuchu Powstania Warszawskiego lub – nie daj Boże – sytuacją kryzysową zawierciańskie urzędy zdążą ustalić zasady współpracy przy uruchamianiu syren alarmowych? My, Zawiercianki i Zawiercianie z serca kibicujemy!

Grafika: Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Paweł Kmiecik
redakcja@zawiercianskie.pl

14 KOMENTARZY

 1. Dwaj dyrygenci na scenie cyrkowej. Tylko żeby ta się nie pobili bo znów któryś z limem będzie łaził. Kurde bele może porządek tu zrobi królowa rady miasta niejaka b. Puki i jej nie wywalą bo coś ptaszki ćwierkają Ale obciach wieś śpiewa wieś tańcuje tralala s w parku muzyka gra

 2. To, że syreny nie zostały uruchomione w godzinie wybuchu Powstania, to mały pikuś – ale ten system ostrzegania, jest utrzymywany przede wszystkim do innych celów i można mieć uzasadnioną obawę, że i wtedy nie zadziała ( jak ktoś nie ogarnia swoich kompetencji, to czego się można spodziewać ? gów..o burzy na facebooku )

 3. Jak dzieci we mgle. W piaskownicy to by pobili się grabkami, łopatkami, sitkami i wiaderkami. Panowie nie dorośli do wykonywania funkcji. Jeden wart drugiego.

 4. tradycja tradycją, ale to własnie jest również ważnym elementem systemu ostrzegania, bo wykonywany jest test. Nie wyszło, bałagan.
  I to co wspomnieli poprzednicy – dziecinada.

 5. ku*** Syreny! moze “Portale Zawiercianskie” zajmia sie konkretami jakie zaklady w SAG? kiedy S78 obwodnica? kopalnia tak/nie? ps a spadajac na poziom portali roznycj rozniastych pies przebiegl na Blanowskiej i to nie po pasach-:) skubany-:)

  • a właściwie to o czym pisać w tym smętnym mieście? SAG, obwodnica codziennie? Też bez sensu. W tym zaścianku naprawdę niewiele się dzieje więc trzeba jakichś zapychaczy. Ale na zawiercianskie.pl redaktorom nawet już nie chce się relacjonować imprez miejskich, a trochę tego już było w te wakacje, a przed wakacjami też. Krótkie notki o wypadkach, zdjęcia też zniknęły. W radiu były wywiady, na Yt umieszczane były nagrania, tego też już nie ma, a nieraz można było dowiedzieć się coś co mogło zainteresować.
   Ten portal zanika.

    • O byle czym, zobacz na stronie um. Kiedyś pisali tutaj i wrzucali zdjęcia, w moim komentarzu powyżej jest sedno mojej opinii o działaniu mediów zawiercianskie.pl

     • Może warto poruszyć temat straszącego pustką postumentu po tablicy Krwawego Piątku na ul. 3 Maja?Wrócić do unikanego przez władze tematu braku w mieście ul. Holenderskiego-znaczącej postaci Zawiercia. Tematów jest ci dostatek,tylko po nie sięgać!

 6. Wstyd tak publicznie się okładać.Panie starosto, panie prezydencie proponuje mediacje .Świata nie zmienimy ale może uda nam się zmienić kulturę osobistą.Bo widzę ,że zarówno do starostwa jak i magistratu kultura musi przyjść z zewnątrz.Dziękuję za uwagę !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.