zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciański Uniwersytet Trzeciego Wieku zdobył szereg medali w senioriadzie na Podhalu [ZDJĘCIA]

Sześć kompletów medali wywalczyli zawierciańscy sportowcy reprezentujący Zawierciański Uniwersytet Trzeciego Wieku podczas IV Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady na Podhalu. Medalistą zawodów został prezydent Zawiercia Witold Grim, który reprezentował UTW w curlingu.

Wśród zawierciańskich medalistów znaleźli się także: Krystyna Stankiewicz, Marek Koziorowski, Józef Leski, Zbigniew Kwiecień oraz drużyna Nordic Walking w składzie: Teresa Skwarczyńska, Urszula Oskwarek oraz Barbara Francik.

Senioriada odbyła się pod koniec lutego w Rabce Zdroju. W konkurencjach rywalizowali słuchacze uniwersytetów oraz innych organizacji zrzeszających seniorów. W zimowych zmaganiach sportowych wystartowało ok. 500 zawodników zgłoszonych przez 25 uniwersytetów polskich oraz 4 drużyny z Ukrainy i Austrii. Zawodników dopingowało przeszło 400 kibiców.

Reprezentacja ZUTW brała udział we wszystkich konkurencjach, choć nie we wszystkich kategoriach wiekowych i zdobyła VI miejsce w klasyfikacji medalowej.

Zakończeniu Senioriady towarzyszyły występy i koncerty. Nie mogło zabraknąć takich szlagierów jak „Bo jak nie my to kto?” oraz „We are the champions”. Na koniec odbyła się również uroczysta prezentacja medalistów oraz przedstawicieli wszystkich Uniwersytetów, którzy odbierali statuetki za uczestnictwo, medale pamiątkowe, a także pakiety promocyjne przygotowane przez organizatorów.

Źródło: Urząd Miejski w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.