zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciański Sanepid krytycznie o akcji “Zapytaj Sanepid”. Mailowych zapytań wpłynęło ponad tysiąc i wciąż przychodzą

“Państwowa Inspekcja Sanitarna to instytucja, która kontroluje wszystkich, ale przez nikogo nie jest kontrolowana. Czas to zmienić!” – czytamy na stronie internetowej ZapytajSanepid.pl

Wyślijmy tysiące wniosków do Sanepidów, których pracownicy mają za dużo wolnego czasu i zamiast zajmować się wirusem, chodzą po restauracjach i uprzykrzają życie przedsiębiorcom – informują organizatorzy akcji na swojej stronie internetowej.

Jak piszą, chcą składać wnioski o dostęp do informacji publicznej.

Korzystając z prawa dostępu do informacji, mamy zamiar zająć ich czymś pożyteczniejszym – a do tego potrzebujemy Twojej pomocy! Sanepid gnębi przedsiębiorców coraz bardziej. Obserwujemy kompletne bezprawie i brak zasad moralnych. Państwo PiS działa jak grupa przestępcza. Sprawdźmy, jak jest zorganizowane. Sami nie ustąpią, musimy im w tym pomóc. Pokażmy, że potrafimy jako społeczeństwo wspólnie dać opór tym bolszewickim praktykom – czytamy na stronie ZapytajSanepid.pl

Organizatorami akcji jest Kongres Polskiego Biznesu – związek pracodawców, którego prezesem jest dr Sławomir Mentzen, wiceprezes partii KORWiN.

Główny Inspektor Sanitarny wydał komunikat w związku z akcją. Oświadczenie można przeczytać również na stronie internetowej zawierciańskiego Sanepidu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zawierciu informuje, że wnioski literalnie przez wnioskodawców określone jako wnioski o dostęp do informacji publicznej kierowane do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zawierciu z instrumentalnym wykorzystaniem przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 2176), a w oparciu o inicjatywę ”ZapytajSanepid.pl”, nie stanowią wniosków o dostęp do informacji publicznej w rozumieniu tej ustawy i są jedynie efektem nadużycia prawa dostępu do informacji publicznej – czytamy w treści komunikatu.

Pełna treść oświadczenia dostępna TUTAJ.

Co myślicie o akcji “Zapytaj Sanepid”?

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Grafika: www.zapytajsanepid.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.