zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Przez koronawirusa zawierciański punkt paszportowy przeniesiono do Częstochowy. Czy to dobra decyzja?

Terenowy Punkt Paszportowy mieszczący się przy ul. Parkowej 2 w Zawierciu został 13 marca 2020 r. zawieszony do odwołania. Wdrożenie ograniczeń w funkcjonowaniu Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz podległych Punktów Paszportowych według Urzędu Wojewódzkiego spowodowane jest wprowadzeniem stanu epidemii na terenie RP. W związku z zaistniałą sytuacją, zawiercianie po odbiór paszportów, zmuszeni są skorzystać z Terenowej Delegatury Paszportowej w Częstochowie.

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, wprowadzenie stanu epidemii na terenie RP przyczyniło się do wdrożenia ograniczeń w funkcjonowaniu określonych punktów paszportowych, przez co TPP mieszczący się w Zawierciu przy ul. Parkowej 2 został 13 marca 2020 r. zawieszony do odwołania i przeniesiony do Terenowej Delegatury Paszportowej w Częstochowie przy ul. Sobieskiego 7. Za przyczynę takiej sytuacji Urząd Wojewódzki podaje brak możliwości zapewnienia w TPP w Zawierciu odpowiednich warunków dla pracowników oraz klientów biura paszportowego.

W obecnie obowiązującym reżimie sanitarnym nie ma możliwości zapewnienia w TPP w Zawierciu odpowiednich warunków dla pracowników oraz klientów biura paszportowego. Zbyt mała powierzchnia lokalu nie pozwala na zachowanie odpowiednich odległości, a brak pracownika ochrony uniemożliwia kontrolowanie ruchu klientów w celu zachowania rygorów sanitarnych – poinformowała Adrianna Księżnik z Biura Prasowego Wojewody Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Do chwili zawieszenia Terenowego Punktu Paszportowego w Zawierciu, jednostka zapewniała pracę dwóm osobom, które tymczasowo zostały przeniesione do jednostki nadrzędnej Terenowej Delegatury Paszportowej w Częstochowie.

O tym, czy punkt paszportowy zostanie przeniesiony do innej lokalizacji na terenie Zawiercia zadecyduje lokalny samorząd.

Obecnie trwają rozmowy z lokalnym samorządem o możliwości przeniesienia punktu paszportowego do innej lokalizacji na terenie Zawiercia. Zmiana lokalizacji pozwoli zapewnić bezpieczeństwo pracowników i klientów Terenowego Punku Paszportowego – dodała Adrianna Księżnik.

Mieszkańcy Zawiercia po odbiór paszportu na tę chwilę zmuszeni są udać się do Częstochowy.

_

MM
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

11 KOMENTARZY

  1. Co to za kpiny !? Przecież można wpuszczać po jednej osobie i obsługiwać petentów. Rozumiem ze te osoby, które pracowały w Zawierciu przy paszportach, zostana zwolnione z pracy, a w to miejsce zatrudnią Pielęgniarki, które nie boja sie pracować w tych trudnych czasach !
    Tym urzędnikom chyba sie przewróciło w głowach, ciekawe co by ludzie powiedzieli gdyby banki zamknąć w Zawierciu i kazać jeździć do Częstochowy – nie do pomyślenia, choć i tak wiekszość spraw w banku można ogarnąć zdalnie (trochę inaczej nie w urzędach).

  2. Totalny debilizm. Teraz podróż w pociągu jest na pewno bezpieczniejsza niż punkt tutaj. Co to za głupie myślenie??? Ludzie stosują się do panujących zasad i rozumieją że jak ma wejść jedna osoba to wchodzi jedna. Co nam jeszcze zamkną?

  3. Super teraz po paszport niczym pielgrzym na Jasną Górę .No więc kaganiec na twarz i ruszamy do świętego miasto.Bravo za pomysł ktoś naprawdę musiał się wysilić by tak poroniony scenariusz napisać. Ankieta darmowa ile potrafimy jeszcze unieść tych pomysłów.

  4. To nie wirus a “.’wirusy” , ignoranci z ul. Leśnej i Sienkiewicza; to jest dbałość o mieszkańców miasta i powiatu…

  5. Czy wiadomo już coś na temat Punktu Paszportowego w Zawierciu? Na litość, miasto powiatowe, a w sprawie paszportu trzeba się tułać do innego miasta powiatowego..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.