zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciański policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Zawierciański policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował osobówką mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 18.00, w powiecie myszkowskim. Starszy sierżant Robert Wielgos, w czasie wolnym od służby podróżował z rodziną. Na ulicy 3 Maja w Poraju zauważył osobowego volkswagena, który jadąc wężykiem tamował ruch innym pojazdom. Policjant nie wyprzedził go. Jadąc za podejrzanym pojazdem, wykorzystał dogodny moment i go zatrzymał, uniemożliwiając dalszą jazdę. W samochodzie wyczuł silną woń alkoholu. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 60-letni mieszkaniec Poraja, który wracał z pobliskiego sklepu z kolejną butelką alkoholu. Na miejsce został wezwany patrol ruchu drogowego myszkowskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Teraz grożą mu 2 lata więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Starszy sierżant Robert Wielgos od dwóch lat pełni służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym zawierciańskiej komendy. Wcześniej przez 5 lat patrolował ulice Warszawy. Jego zdecydowana reakcja zapobiegła najprawdopodobniej tragicznym skutkom, jakie mogły spotkać samego kierującego lub innych użytkowników ruchu.

Tekst i zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.