zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciański magistrat ogłosił przetarg na zakup 15 autobusów dla ZKM

Informacja o przetargu ukazała się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Zawierciu w południe w sobotę 21 lipca.

Zgodnie z informacjami zawartymi w ogłoszeniu w ramach zadania pod nazwą “Zakup taboru autobusowego na potrzeby transportu publicznego” ma zostać zakupionych 9 autobusów o długości do 9 m (mini) oraz 6 pojazdów o długości do 10,8 m (midi).

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych, wyprodukowanych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem dostawy niskopodłogowych autobusów miejskich spełniających normę emisji spalin EURO 6 dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych przeznaczonych do przewozów w publicznej komunikacji miejskiej – czytamy w treści zamówienia.

Zakup autobusów ma zostać zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Kilka autobusów trafi do Zawiercia w ciągu 3 miesięcy od dnia podpisania umowy w przyszłym roku, reszta – w przyszłym roku.

Pojazdy mają mieć standardowy napęd, ponieważ “zamawiający nie dopuszcza autobusów o napędzie hybrydowym oraz zasilanych innymi paliwami niż olej napędowy”.

Termin składania ofert to wtorek 28 sierpnia, godzina 9:00.

Informacja o dotacji z RPO pojawiła się dokładnie rok temu, Zawiercie ma otrzymać dotację w wysokości 10 214 450,00 zł w ramach projektu oszacowanego na 14 780 910,00 zł. Dlaczego przetarg został ogłoszony dopiero w minionych dniach? Wkrótce więcej informacji.

2 KOMENTARZE

 1. Kto w Zawierciu jeździ jeszcze autobusami? Młodzież do szkoły i od biedy emeryci, którym nie zależy na czasie, bo:
  – nie wiadomo, kiedy przyjedzie;
  – nie wiadomo, którędy pojedzie;
  – nie wiadomo, czy w ogóle przyjedzie…
  Na kiedyprzyjedzie info, że już odjechał, a autobusu jak nie było tak nie ma…
  Ludzie nie wiedzą który gdzie jedzie – pytają kierowcy. Jak ten ma dobry dzień, to może odpowie…
  Cztery autobusy w ciągu pięciu minut z Żabek do Dworca. Później czekaj godzinę na następną serię…
  Taki bajzel (przez R), jakiego jeszcze nie było…

  • Zgadzam sie ze stwierdzeniem ze takiego bajzlu z rozkladem autobusow to jeszcze nie bylo 2 co iles kursow jezdzi tylko do ronda w kierunku Poreby pytam sie po co ? W soboty i w niedziele na Jure nie ma sie czym dostac-Morsko nie kazdy senior ma samochod sa tylko drzwi na Jure.rozklady jazdy zamontowane w srodku wiaty literki mini jak ludzie siedza w srodku wiaty trzeba miec sokoli wzrok zeby cokolwiek odczytac.Szanowna Dyrekcjo ruszcie tylki do osciennych miast na slasku i zobaczcie jak wygladaja rozklady jazd autobusow .Bo .takie dziadostwo to tylko w Zawierciu.Wstyd pani Dyrektor.Do Karlina z przesiadka w Kromolowie-cyrk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.