zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciański chustomeet [ZAPOWIEDŹ]

W najbliższy wtorek 27 grudnia w Zawierciu odbędzie się tzw. chustomeet, czyli spotkanie dla mam noszących swoje dzieci w chustach.

“Nosisz w chuście i chcesz poznać inne chustomamy z Zawiercia? Chciałabyś nosić, ale nie wiesz od czego zacząć?
Chciałabyś po prostu spotkać się z innymi mamami na wspólnych pogaduchach przy kawie/herbacie? :)” – tymi słowami organizatorzy chustomeetu zachęcają do udziału w wydarzeniu.

– Moją córeczkę noszę w chuście odkąd skończyła miesiąc. Teraz ma 7 miesięcy, czyli tulimy się w chuście już od blisko pół roku. Początki nie były łatwe, ponieważ motanie chusty na ruchliwym i w dodatku płaczącym dziecku (ja się denerwowałam i Alicja to wyczuwała – stąd jej płacz) okazało się o wiele trudniejsze, niż na lalce do ćwiczeń. Niemniej jednak nie zraziłam się pierwszymi niepowodzeniami i z każdym kolejnym dniem co raz lepiej nam szło. Alicja stopniowo przyzwyczajała się do chusty, a ja nabierałam większej pewności i wprawy w motaniu – mówi Klaudia Czernek, organizator chustomeetu w Zawierciu.

Spotkanie odbędzie się 27 grudnia w Bistro Mojego Brata w godzinach 11:00-13:00. Skąd pomysł organizacji wydarzenia?

– Pomysł, aby przenieść pomysł na grunt zawierciański krążył mi w głowie już od dłuższego czasu. Nie byłam jednak pewna, czy w naszym mieście chustonoszenie jest na tyle popularne i czy w ogóle istnieje taka potrzeba. Moje wątpliwości ostatecznie rozwiał wpis Agnieszki, na jednej z chustowych grup. Wrzuciła ona zdjęcie z zamotaną w chuście córeczką podczas lepienia pierogów. Okazało się, że Agnieszka jest z Zawiercia! Jak wielka to była dla mnie radość zobaczyć chustującą mamę z mojego rodzinnego miasta! Pod tym wpisem odezwała się jeszcze jedna mamusia z Zawiercia, Ola – która też nosi swojego synka w chuście. Obie dziewczyny zgodnie przyznały, że czują się jak “okaz w zoo” kiedy wychodzą z dzieckiem na spacer w chuście. Zaproponowałam więc dziewczynom, abyśmy się spotkały – mówi Klaudia Czernek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.