zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciański AWBUD współautorem książki o budownictwie

Grupa budowlana AWBUD była partnerem międzynarodowego projektu edukacyjnego prowadzonego przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej – „Common Learning Outcomes for European Managers in Construction, phase IV” (CLOEMC IV). Efektem, zakończonego właśnie, dwuletniego projektu jest wydana książka pt. „Rewitalizacje i remonty w budownictwie” współautorstwa Dominika Krawczyka, Kierownika Robót w Grupie AWBUD.

CLOEMC IV finansowany ze środków programu Erasmus+ to czwarta odsłona projektu CLOEMC mającego na celu poprawę systemu edukacji personelu sektora budowlanego, a także unifikację standardów dotyczących rozpoznawania i certyfikacji umiejętności inżynierów budowlanych na terenie całej Unii Europejskiej. Promotorem przedsięwzięcia jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, który zaprosił do współpracy organizacje i instytucje takie jak: Technische Universitaet, Darmstadt z Niemiec, Reykjavik University z Islandii, Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Budownictwa, Chartered Institute of Building oraz Association of Building Surveyors and Construction Experts z Wielkiej Brytanii, a także Grupę AWBUD.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, głównym założeniem prac zespołu projektowego było opracowanie podręczników na potrzeby Biblioteki Menedżera Budowlanego. Książki zostały wydane w czterech językach – polskim, niemieckim, islandzkim i angielskim, dzięki czemu będzie można wykorzystać je w wielu krajach UE. Grupa AWBUD, jako firma specjalizująca się w dziedzinie rewitalizacji została zaproszona do współpracy przy tworzeniu książki pt. „Rewitalizacje i remonty w budownictwie”.

CLOEMC IV to bardzo ciekawy i inspirujący projekt, angażujący wybitne instytucje i organizacje związane z budownictwem w Polsce i Europie. Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z tak elitarnym gronem ekspertów. Międzynarodowe partnerstwo dało nam okazję do wymiany doświadczeń oraz spojrzenia na branżę z nieco innych perspektyw. Książka, która powstała w wyniku naszej współpracy oraz pozostałe pozycje z Biblioteki Menedżera Budowlanego to bardzo cenne lektury, które mogą być ciekawym materiałem edukacyjnym dla inżynierów budownictwa w całej Europie. Jesteśmy wdzięczni Politechnice Warszawskiej oraz dr Pawłowi Nowakowi z Wydziału Inżynierii Lądowej za zaproszenie i liczymy na dalszą współpracę w kolejnych projektach – mówi Dominik Krawczyk, Kierownik Robót w Grupie AWBUD, współautor książki „Rewitalizacje i remonty w budownictwie”.

Pod koniec października 2017 na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej odbyła się konferencja „Education of Construction Engineers and Managers” będąca zwieńczeniem projektu CLOEMC IV, podczas której partnerzy projektu prezentowali wyniki dwuletniej pracy oraz powstałą publikację. Wkrótce książki będą dostępne do bezpłatnego użytku na platformie programu Erasmus+.

AWBUD istnieje na rynku od ponad 28 lat, zrealizował w tym czasie ponad 450 inwestycji. Firma posiada biura regionalne w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach, a także w centrali przedsiębiorstwa w Zawierciu. Do najbardziej znanych realizacji Grupy w generalnym wykonawstwie należą rozbudowa i modernizacja Galerii Mokotów w Warszawie, realizacja zespołu hal produkcyjno-magazynowych linii walcowniczych dla CMC Poland w Zawierciu, budowa biurowca dla Asseco Poland w Warszawie, budowa najwęższego domu świata (tzw Dom Kereta) czy podziemne centrum konferencyjne Klasztoru na Jasnej Górze.

Od 2011 roku Spółka AWBUD S.A. jest notowana na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2017 roku Grupa AWBUD weszła w skład Holdingu Murapol.

Źródło: AWBUD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.