zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciańska tancerka na wózku inwalidzkim zaproszona na warsztaty taneczne do USA. Trwa zbiórka pieniędzy na wyjazd

Zawiercianka Tatiana Cholewa, tancerka z alternatywną motoryką, została zaproszona do Stanów Zjednoczonych na warsztaty taneczne przez dyrektora artystycznego AXIS Dance Company z Oakland w stanie Kalifornia. Aby wyjazd był możliwy tancerka prosi o wsparcie finansowe.

Taniec współczesny to moje życie. Jako jedna z niewielu tancerzy z alternatywną motoryką (poruszam się na wózku inwalidzkim) staram się o równe traktowanie w kulturze tancerzy takich jak ja. Szkoliłam się gdzie tylko mnie chcieli, jednak w naszym kraju możliwości są ograniczone. Zauważona przez choreografa, tancerza i dyrektora artystycznego z Oakland otrzymałam zaproszenie na warsztaty w Axis. I wszystko się układało do momentu aż obiecaną pomoc przy wyjeździe zaczęła rozmywać się w czasie. Bilet już jest, jednak zaczyna brakować na nocleg i egzystencję. Zamierzam przywieźć z tych warsztatów nie tylko technikę tańca, ale również dobre praktyki. Chcę je wdrażać u nas i wiem, że mi się uda – napisała Tatiana Cholewa w opisie zbiórki.

Na stronie zrzutka.pl trwa zbiórka środków finansowych na wyjazd: https://zrzutka.pl/md3yjy

Wpłacając grosik przyczynia się do zmian mających na celu otwarcie kultury na profesjonalnych tancerzy alternatywnych. Może kiedyś spotkamy się na moich warsztatach, lub po moim spektaklu i wtedy podziękuję ci osobiście za wpłatę. Chcę obalić ” mury kultury”, a ten wyjazd pozwoli mi na zdobycie doświadczenia by podbić nasz kraj tańcem inkluzywnym. Proszę o wsparcie, bez niego pióra ze skrzydeł opadną, a nadzieja zostanie zachwiana. Bądźmy razem otwarci na świat kultury bez wykluczeń – czytamy w treści zbiórki.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

2 KOMENTARZE

  1. Tania swoje doświadczenie z tańcem na wózku zdobyła podczas zajęć z osobami niepełnosprawnymi organizowanym przez Fundację”Podziel się z innymi” im.H.Rudzkiej w ramach ISAN. Szkoda,że o tym zapomniała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.