zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciańska prokuratura od 1 marca wejdzie w skład nowo utworzonej Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu

W czwartek 11 lutego opublikowano rozporządzenie ministra sprawiedliwości z dnia 9 lutego w sprawie utworzenia Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Pełna nazwa dokumentu to rozporządzenie w sprawie utworzenia Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu oraz zmiany rozporządzenia w sprawie utworzenia Wydziałów Zamiejscowych Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, prokuratur regionalnych, okręgowych i rejonowych oraz ustalenia ich siedzib i obszarów właściwości.

Na mocy rozporządzenia, które wchodzi w życie w poniedziałek 1 marca utworzona zostaje Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu. W jego skład wejdą prokuratury rejonowe w Będzinie, Dąbrowie Górniczej, Jaworznie, Sosnowcu i Zawierciu. Dotychczas Prokuratura Rejonowa w Zawierciu należała do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Sprawy wszczęte i niezakończone przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia rozpatrywane przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach i Prokuraturę Okręgową w Częstochowie, dla których właściwa na podstawie § 2 pkt 3 lit. c niniejszego rozporządzenia jest Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu, przejmuje i prowadzi Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu – czytamy w treści rozporządzenia.

Cały tekst rozporządzenia dostępny jest TUTAJ.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.