zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciańska Powiatowa Rada Rynku Pracy na koszt PUP pojechała na 2 dni do 4-gwiazdkowego hotelu. Za 33 750 zł [AKTUALIZACJA]

O sprawie napisał “Kurier Zawierciański” w najnowszym wydaniu. Zawierciańska Powiatowa Rada Rynku Pracy w dniach 10-12 kwietnia (środa-piątek) wyjechała na 3-dniowe szkolenie do Czech. 11 członków rady oraz 4 dodatkowe osoby spędziły dwie noce w 4-gwiazdkowym hotelu. A dwóch uczestników wyjazdu wróciło ze szkolenia z ranami głowy. W tym starosta zawierciański.

Co zdarzyło się podczas wyjazdu, co spowodowało obrażenia głowy u dwóch osób? Starosta zawierciański Gabriel Dors zaprzecza podanej przez “Kurier Zawierciański” informacji o tym, że jego otarcie głowy ma związek z bójką w hotelu. Interwencji medycznej wymagało z kolei rozcięcie łuku brwiowego u innego uczestnika wyjazdu – Marka Kijasa, przewodniczącego Międzyzakładowego Niezależnego Związku Zawodowego Pracowników CMC Zawiercie S.A i Spółek. Poprosiliśmy o jego komentarz w opisanej przez tygodnik w sprawie. Potwierdza, że doszło do wizyty w szpitalu, ale podkreśla, że był wówczas przebadany alkomatem i był trzeźwy.

– Nie ma żadnych podstaw, aby ze zdarzenia wyciągać wniosków, które są zawarte w tekście w “Kurierze Zawierciańskim”. Rozważam pozew wobec Pana Jarosława Mazanka – powiedział Marek Kijas.

Koszt kwietniowego wyjazdu to 2 250 zł brutto za osobę. Oprócz 11 członków Powiatowej Rady Rynku Pracy (jest wśród nich m.in. prezydent Zawiercia Łukasz Konarski) do Czech pojechały 4 dodatkowe osoby. Łączny koszt wyjazdu dla 15 osób to 33 750 zł. Co na to starosta?

Dowiedziałem się od Pana Redaktora o kosztach tego wyjazdu. Taki jest zwyczaj od lat, że co roku rada wyjeżdża na kilkudniowe szkolenia. Nie wiem, jaka były praktyka do tej pory. Trzeba się przyjrzeć, czy nie można tych szkoleń realizować w innej formie generującej mniejsze koszty – powiedział starosta Gabriel Dors.

Zapytaliśmy dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu o uzasadnienie zagranicznego wyjazdu.

Zgodnie z art. 23 ust. 12 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, ze środków Funduszu Pracy mogą być finansowane koszty szkoleń członków rad rynku pracy. Na posiedzenia PRRP w dniu 19 lutego 2019 członkowie PRRP zaproponowali zorganizowanie szkolenia wyjazdowego dla członków Rady. Propozycja została przyjęta jednogłośnie – napisał w odpowiedzi na nasze pytanie Andrzej Rus, dyrektor PUP w Zawierciu.

Jak poinformował dyrektor PUP, temat szkolenia podczas kwietniowego wyjazdu to “Publiczne Służby Zatrudnienia – polski i transgraniczny rynek pracy”. Wyjazdowe szkolenie było połączone z posiedzeniem rady rynku pracy.

Oto aktualny skład Powiatowej Rady Rynku Pracy:

1. Gabriel Dors Przewodniczący PRRP – Starosta Zawierciański
2. Małgorzata Benc Wiceprzewodnicząca PRRP- Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ „Solidarność”
3. Łukasz Konarski Członek PRRP – Prezydent Miasta Zawiercie
4. Paweł Sokół Członek PRRP – Rada Powiatowa NSZZ Rolników Indywidualnych
5. Jan Molenda Członek PRRP – Wójt Gminy Irządze
6. Jacek Lipa Członek PRRP – Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny
7. Adam Szmukier Członek PRRP – Wójt Gminy Włodowice
8. Paweł Skóra Członek PRRP – Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych
9. Marek Kijas Członek PRRP – OPZZ Rada Województwa Śląskiego
10. Jan Witkowski Członek PRRP – Cech Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców
11. Paweł Kadłubek Członek PRRP – Cech Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców

45 KOMENTARZY

  • Młody ma już 15 lat więc może 🙂 To w odpowiedzi do Anonima. Nawet miał teraz urodziny i życzenia na antenie radia Zawiercie złożył mu jego przełożony 🙂 🙂

 1. Konarski wie coś na temat rynku pracy? Ale miło jest pić jeść za publiczne pieniądze. Ja się pytam czy nie mamy na terenie powiatu lub województwa hoteli które mogłyby sprostać wymaganiom elyty? Trochę skromności

 2. Jak p.Mićka jest taka super to może niech powie czy dostała podwyżkę na odchodne p.prezesa.Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

 3. Dlaczego wyjeżdżają na szkolenie, a nie odbywają je w jednym z zawierciańskich hoteli? Proste. Chcą pochlać tak, żeby nikt nie widział. Konarski jedna wielka kpina Dors razy dwa.

  • A kim dla pana konarskiego jest nowa prezes wodociągów? Kim jest mąż pani prezes i czy to prawda, ze zna sie z panem konarskim i pomgal mu w kampanii, a stanowisko dla zony jest splacaniem dlugu wdziecznosci? Ciekawe czy to prawda, trzeba zapytac pana konarskiego!

 4. Wiele spraw zaczyna być dziwnych. Radni ostatnio pytali o prezesa ZGK. Pytał Redaktor Kmiecik ale odpowiedzi Konarskiego brak. Czy droga do Wrocławia okaże się śliska?

  • Takiej organizacji w powiecie zawierciańskim nie ma , którą reprezentuje Sokół. To fikcja , tak samo jak fikcją są jego kompetencje do zajmowania stanowiska w zarządzie powiatu.

  • Pan panie konarski jest już skończony zanim się pan na dobre zaczął. Pan grim tez jest skończony, ale to jedno towarzystwo. Mam nadzieje, ze w kolejnych wyborach wygra rzeczywiście ktoś z poza tego towarzycha wzajemnej adoracji. Szkoleniowcy od siedmiu boleści. Zwiedzanie Czech, trzeba sprawdzić co zwiedzali i czy mieli przewodnika!

 5. No proszę, a takie oszczędności na każdym kroku Pan PseudoPrezydent robi A na takie wyjazdy pieniądze się znajdują…. żenada

 6. No to pięknie się bawią za naszą kasę, widać było że nowy Prezydent szuka przyjaciół, a Takiego przewodniczącego jak Kijas to ja mam w nosie, wypisuje się z tego jego bajzlu. Nic nie robi dla pracowników i członków związku, teraz już wiemy dlaczego.

 7. Niech Pan Rus wyjaśni dlaczego rada ma 11 członków, a na szkolenie pojechało 15 osób. Kto to był? Czy Pan Rus bezprawnie sfinansował szkolenie osobom, które nie są członkami rady rynku pracy?

 8. Tu będą szukać oszczędności ludzi zwalniać przerosty zatrudnienia. Tu wywalić 35 tysiakow na 2 dni jaki problem. Żeby jeszcze coś z tego wynikało. Kpina z ludzi

 9. Jakub Kosoń – młodzieżowy zastępca ma już ukończone 17 lat – proszę nie wprowadzać w błąd opinię publiczną 🙂

 10. Pamiętam w jakim poszanowaniu miał Konarski Radę Gospodarczą przy Prezydencie Grimie. Tamts rada działała społecznie i płaciła za swój pobyt w Hotelu Zawiercie czy Villa Verde. ZAKLAMANIE PANIE KONARSKI!!!!

 11. Tacy to pożyją, a ja nawet za swoje świeto (pracownika) płacę z walsnej kieszeni, zarabiam najniższa bez premii, bez tzw. trzynastek, a jedyne, co słyszę, to to, ze każdy by chciał podwyżkę. Za dodatkową prace zero zapłaty. Tak, chciałabym podwyżkę, bo nie stać mnie na ratowanie zdrowia. Mam ochotę wziąc sznur i się powiesić.

 12. no to nieźle bawi się ta Uodnowa. Starosta otarcie na czole a inny pan rozwalony łuk brwiowy.
  Imprezki róbcie sobie za swoje, chociaż i tak wynagrodzenia są ze wspólnej kasy… Uod nowa ciągle to samo…

 13. w starostwie nie ma sali konferencyjnej ? w u.m. też brakuje odpowiedniego miejsca ? p.u.p. też nie zmieści w jednym pomieszczeniu 15 osób + szkolący ? jaki jest wynik takiego szkolenia (po za urazami) ? i kto szkolił ?

 14. Lekką rączką wydaje się ponad 33 tysiące złotych. Nie ma problemu jest fundusz promocji zatrudnienia trzeba coś z tym robić. Mnie zastanawia jedno. Czy trzeba jechać aż do Pragi aby napić się wódki? Nie. Można zorganizować szkolenie tu w Polsce i normalnie w nim uczestniczyć . Napić wódki też się można z kolegami tylko jechać na wódkę za swoje spać za swoje i nikt słowa nie powie. Pije bawię się jestem po pracy czy na wolnym mam prawo nikomu nic do tego. Jeżeli było tam tak jak mówi już pół Zawiercia to dramat. Co więcej dramat podwójny że to wyciekło. Trzeba wiedzieć z kim się jeździ.

 15. Chodzi o to,że jeżdzą tam, gdzie nikt ich nie zna.Villa Verde odpada.I inne okoliczne miejscówki również.
  Jeszcze jakieś zdjęcia ktoś porobi,po co?Jak sie bawić,to się bawić.

 16. “Dobrze zjeść, dobrze wypić, i jeszcze jaką dobrą rurę zaliczyć” – to główna idea przyświecająca tym “szkoleniom”. W głowie się nie mieści – dwie rozbite głowy, zapewne w bójce podczas libacji alkoholowej. Szkolenie podobno z zakresu współpracy transgranicznej związanej z rynkiem pracy. Temat szkolenia bezwartościowy, bo najbliższa sensowna granica w pobliżu Zawiercia istniała pomiędzy III Rzeszą, a GG, ale było to 75 lat temu i niewielu zamierzało ją przekraczać. Obecnie można mówić jedynie o umownej granicy na Brynicy, oddzielającej hanysów od goroli. Pieniądze z naszych podatków utopione w morzu wódki i pocie wylanym podczas prymitywnej bójki włodarzy naszego powiatu. Starosta pouczający wszystkich na swoim blogu, naukę etyki i moralności powinien zacząć od….. siebie.

 17. A czy te spotkanie nie można było zorganizować nawet w okolicznych hotelach.?

  Kwota mnie przeraża, jakiś bezrobotny mógłby dostać dofinansowanie do własnej działalności.!

 18. Po wyborach na stanowiska związkowe w CMC Zawiercie pan Kijas i świta zawsze organizowali wyjazdy szkoleniowo-pijackie w różne rejony kraju. Teraz awansował na zagraniczne; i główka nie tylko boli, lecz i obita.

 19. No proszę, a takie oszczędności “PAN” “prezydent” wprowadza w podległych jednostkach….. Tu obcina etaty w szkołach, tam w MOPSIE bez premii pracują, ale na SWOJE “szkolenie” kasa się znalazła…. Czy możemy poznać tematykę szkolenia? Nazwiska szkolących? Jak rozumiem alkohol na koszt własny? Może fakturki jakieś ktoś przedstawi…. EHHHH “odnowa”… doimy idiotów.

 20. W ZAWIERCIU AFERA GONI AFERĘ. Jeszcze nie zakończyła się w sądzie sprawa korupcji w Powiatowym Urzędzie Pracy , a już mamy nową, tym razem z udziałem SKAZAŃCA ZA PIJAŃSTWO I JEDNOCZEŚNIE PRZEWODNICZACEGO RADY ZATRUDNIENIA I STAROSTY ZAWIERCIAŃSKIEGO, NIEJAKIEGO DORSA ! WYBRANEGO PRZEZ PIS NA TO STANOWISKO. Ludzie kochani do czego to PISIORSTWO doprowadziło nasze miasto !

 21. Panie Dors, niech pan opisze na swoim blogu jak fajnie bawiliście się za nasze pieniądze . Gdybyś człowieczku miał odrobinę honoru to byś więcej nie pokazał się w Zawierciu ani nigdzie publicznie.

 22. Na pytanie redaktora Mazanka skąd starosta ma taką rozległą ranę na głowie , Dors wyjaśnił że otarł się o ścianę. Ciekaw jestem co to za ściana tak pokaleczyła biednego Dorsa. Pewnie była to ściana płaczu, gdzie starosta modlił się o obwodnicę.

 23. Anonim
  5 maja 2019 o 11:47 am

  Może radna Mićka powie ile przytuliła podwyżki i nagrody w grudniu 2018 r. jak kumpel z PO odchodził z prezesury z wodociągów

 24. .Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

 25. to aż do Czech trzeba jezdzic ???? W Zawierciu nie łaska ???
  Zle panowie zaczynają : panie prezydencie i panie starosto !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.