zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciańska policja apeluje: zabezpiecz swój rower przed kradzieżą

Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu ostrzega rowerzystów przed kradzieżami i apeluje o właściwe zabezpieczanie jednośladów. W ostatnich dniach na terenie Zawiercia skradziono dwa rowery.

Do pierwszego przestępstwa doszło przed szpitalem przy ul. Miodowej. Właścicielka pozostawiła tam jednoślad przypięty linką do stojaka. Po wyjściu ze szpitala zorientowała się, że została okradziona. Utracony rower to damka marki Romet Angel 26 koloru beżowego. Do roweru przypięte była dwa koszyki z pokrowcem. Kolejna kradzież miała miejsce w nocy z 2/3 lipca na jednej z posesji przy ul. Stefania. Złodziej skradł rower górski marki Kellys koloru czarno-niebieskiego. Pojazd był niezabezpieczony, linka zapięta była tylko wokół rurki. Poniżej publikujemy jego zdjęcie. Oba rowery zostały zakupione w zeszłym roku – czytamy na internetowej stronie policji.

Wszelkie informacje o sprawcach, miejscu ukrycia rowerów lub oferowania ich do sprzedaży można kierować pod nr tel: 32 6738 255 lub 32 67 38 280. Informacje można także przekazać w formie elektronicznej na adres e-mail: kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl. Do dyspozycji jest również formularz „Powiadom nas”, zamieszczony na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. W każdym przypadku policja gwarantuje anonimowość.

Aby ograniczyć ryzyko kradzieży warto więc pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • nigdy nie pozostawiaj niezabezpieczonego roweru – nawet na chwilę,
  • zostawiając rower w ogólnodostępnym miejscu zabezpiecz go porządną linką,
  • zapisz markę typ i numer ramy oraz inne numery naniesione na ramę roweru.
  • Warto również zrobić zdjęcie swojego pojazdu. W przypadku kradzieży można je przekazać policji.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.