zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciańska odlewnia otrzymała 1,4 mln zł dotacji

O sprawie napisał Portal Gospodarczy wnp.pl – zawierciańska Odlewnia Żeliwa otrzymała 1,4 mln zł dotacji, wkrótce rozpocznie się realizacja projektu na kwotę 2,7 mln zł mającego na celu udoskonalenie procesu tworzenia tzw. masy formierskiej używanej do wykonywania form do odlewania żeliwa.

Realizowany w odlewni projekt, na który spółka pozyskała prawie 1,4 mln zł dofinansowania ze środków europejskich, obejmuje prace badawczo-rozwojowe, których efektem będzie stworzenie innowacyjnego systemu optymalizacji jakości i zarządzania parametrami masy formierskiej. To jeden z kluczowych elementów wpływających na jakość wyrobów – z masy powstają formy piaskowe do odlewania żeliwa białego, szarego oraz sferoidalnego – czytamy w artykule na stronie wnp.pl

Odlewnia Zawiercie Spółka Akcyjna produkuje łączniki z żeliwa ciągliwego oraz odlewy maszynowewykonywane na indywidualne zamówienia klientów z różnego rodzaju żeliw. Spółka produkuje także odlewy kooperacyjne z żeliwa ciągliwego białego, spawalnego, wermikularnego i sferoidalnego. Odlewnia Zawiercie świadczy również m.in badania laboratoryjne, analizy chemiczne złomu żeliwa, złomu stalowego i cynku (analiza spektralna), badania wytrzymałościowe i metalograficzne.

Więcej informacji: https://hutnictwo.wnp.pl/odlewnia-zawiercie-ma-poprawic-jakosc-i-obnizy-koszty-dzieki-innowacjom

Zdjęcie: Archiwum

1 KOMENTARZ

  1. wszystko pięknie i ładnie, tylko niech Odlewnia przestanie wypuszczać ten syf, przez który auta zmieniają kolor na brązowy a nasze płuca pracują na najwyższych obrotach! Powinniśmy dostawać szkodliwe mieszkając w najbliższym sąsiedztwie odlewni! Jak stoi auto z czujnikami czystości powietrza na parkingu koło starostwa to powietrze jest super, a jak odjedzie to syf w powietrzu. Żyjemy w 21 wieku, gdzie stawia się na ochronę środowiska a tu taki niereformowalny rodzynek w środku miasta!Jak to możliwe? jak ich nie stać na filtry to niech spadają gdzie indziej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.